Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Çağımızın Yasama ve Hukuk Bilimi Konusundaki Görevi Üzerine e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Çağımızın Yasama ve Hukuk Bilimi Konusundaki Görevi Üzerine PDF EPUB


Friedrich Carl von Savigny

Çağımızın Yasama ve Hukuk Bilimi Konusundaki Görevi Üzerine - Friedrich Carl von Savigny pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Friedrich Carl von Savigny
DOSYA BOYUTU 10,99
TARİH 2018-10-12
ISBN 6059460644
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Bütün içinde kurallardan daha önemlisi, hâkimlerin ruhu ve onların yetiştirilmesidir. Yaşadığımız tatsız ve endişe verici dönem, kamusal akılda muhakkak çok üzücü bir etkiye sahip olmuştur ve bu konuda kendimizi kandırmaktan daha tehlikelisi yoktur.” “Hukuk kitaplarına ve Almanya’yı tehdit eden tehlikelere bakınca, eğer Almanya savaşlar sonucu bu irfânı, bu hukuk öğretisini, yani mahkemelerimizin bu yüz akını kaybetmiş olsaydı ne gibi felaketler ortaya çıkacağını düşünürken çoğunlukla bütün vücudum ürperiyor... Bu nedenle, herhangi bir tehlikeden korkmayalım ve cesaretimizin kırılmasına izin vermeyelim... ve bu öğrenme uğraşından vazgeçmeyelim... Çünkü eğer o yok olursa, tiranların saraylarında ve mahkemelerde ne tür zâlimliğin ortaya çıkacağı ve sonunda halkın yaşamında nasıl bir kargaşanın baş göstereceği tahmin bile edilemez...” Bugün Kıta Avrupası geleneği olarak adlandırdığımız, Batı dünyasında civil law diye bilinen ve esasen Roma-Cermen hukuk ailesi olarak anılan hukuk anlayışının modern versiyonlarını 19. yüzyılda Alman hukuk çevrelerindeki tartışmalar ortaya çıkarmıştır. Friedrich Carl von Savigny, bu tartışmanın köşe taşlarından birisi olarak, üzerinde etkili olduğu dönem itibarıyla, günümüz Kıta Avrupası hukuk geleneği açısından önemli, belki de en önemli hukukçudur. Zira döneminin hukuk tartışmaları içerisindeki pozisyonu, rakiplerinin ve yandaşlarının argümanlarının belirlenmesinde kullanılacak bir kıstas oluşturur. Savigny’nin kurduğu Tarihsel Okul, kendisinden sonra Pandekt hukuk yaklaşımını etkilemiş; bu yaklaşım modern hukukun günümüze kadar uzanan ana kavramlarını ortaya koymuştur. Bu çalışma Savigny’nin en bilinen, döneminin tartışmalarına en çok etki eden küçük bir kitapçığıdır. Dönemin Alman hukukçularının da belirttiği üzere, eser büyük bir tarihi öneme sahiptir. Hukuk bilimi çalışmalarının istikâmeti üzerindeki etkisi, hukukla bilim olarak uğraşan hukukçuların onsuz yapamayacağı düzeydedir. Türkçede üzerine çok az çalışma bulunan Savigny, çok sayıda dile çevrilmiş bu eserinin tercümesi ile ilk kez Türkçe okuruyla buluşuyor.

...t. Roma-Cermen hukuk ailesi olarak anılan hukuk anlayışının modern versiyonlarını 19 ... Çağımızın Yasama ve Hukuk Bilimi Konusundaki Görevi Üzer... ... . yüzyılda Alman hukuk çevrelerindeki tartışmalar ortaya çıkarmıştır. %25 Çağımızın Yasama ve Hukuk Bilimi Konusundaki Görevi Üzerine Friedrich Carl von Savigny Pinhan Yayıncılık 27.78 TL21.01 TL. Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF Çağımızın Yasama ve Hukuk Bilimi Konusundaki... Seni gördüğüme sevindim Türk-Akarsu - Çağımızın Yasama ve Hukuk Bilimi Konusu ... Çağımızın Yasama ve Hukuk Bilimi Konusundaki Görevi Üzer... ... ... Seni gördüğüme sevindim Türk-Akarsu - Çağımızın Yasama ve Hukuk Bilimi Konusundaki Görevi modern versiyonlarını 19. yüzyılda Alman hukuk çevrelerindeki tartışmalar ortaya çıkarmıştır. 27.78 TL. Savigny'nin kurduğu Tarihsel Okul, kendisinden sonra Pandekt hukuk yaklaşımını etkilemiş; bu yaklaşım modern hukukun günümüze kadar uzanan ana kavramlarını ortaya koymuştur. 16.49 TL. Sa...