Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mustafa Kemal AtatürkO Bir İnsandı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mustafa Kemal AtatürkO Bir İnsandı PDF EPUB


Yılmaz Tezcan

Mustafa Kemal AtatürkO Bir İnsandı - Yılmaz Tezcan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yılmaz Tezcan
DOSYA BOYUTU 4,78
TARİH 2018-10-10
ISBN 9752822207
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitapta Mustafa Kemal Atatürk’ün;• 1881 yılında Selanik’te doğuşundan Harp Akademisi’nden Kurmay Yüzbaşı olarak mezun oluşuna kadar geçen sürede yaşadıklarını,• Vatan topraklarını korumak için Trablusgarp ve Çanakkale Savaşı’nda verdiği mücadelede beraberce yola çıktığı şehit ve gazilerimizi,• Birinci Dünya Savaşı sonrası Mondros Mütarekesi ile savaşı kaybetmiş olan bir imparatorluğun askeri olarak İstanbul’a dönüşünü ve bu sıkıntılı günlerde ulusunu ve kutsal vatan topraklarını kurtarmak için dinlenmeden Anadolu’ya geçişini,• 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basması ile inançlı bir şekilde başlattığı zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı mücadelesini ve yorgun Anadolu halkının hak ettiği cumhuriyetin kuruluşuna kadar geçen dönemi,• 29 Ekim 1923’te cumhuriyetin kuruluşu ile Türk Ulusu’nun ilk hedefi olan çağdaşlaşma yolunda yapılan siyası ve ekonomik devrimleri,• Hatay’ın anavatana katılması için verdiği mücadele ve Gazi’nin kendi sözleri, anıları ve Türk Gençliği’ne seslenişini,• Gazi’nin yakın silah arkadaşlarının anlattıkları doğrultusunda tarihi gerçeklere ışık tutan anılar ve alıntıları,• Komutan, devrimci, siyaset ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsederken onun eserleri, düşünceleriyle Türk Ulusu’nun geleceğine ışık tutmasını bulacaksınız.

...ydi? Kompozisyon. Mustafa Kemal Atatürk, çok yönlü ve üstün kişiliği olan bir liderdir ... Atatürk Nasıl Biriydi? Atatürk Nasıl Bir İnsandı? Nasıl Birisiydi? ... . Atatürk'ün Anıları. Mustafa Kemal ve arkadaşları İstanbul'dan Samsun'a hareket etmek için son hazırlıklarını yürütüyordu. İnsanlar toplanmışlardı sarayın çevresinde... 1930 (Afetinan, M.B. ve M.K.Atatürk'ün El Yazıları, s. 521). Çalışma aşkı ve başarı Bir insan milyoner olur. 1914 (Mustafa Kemal, Z. ve K. Hasbıhâl, s.9). Mustafa Kemal ATATÜRK'ü tüm yönleriyle b ... Mustafa Kemal Atatürk'ten Başarı Sırları - Mühendisler Dünyası ... . 1914 (Mustafa Kemal, Z. ve K. Hasbıhâl, s.9). Mustafa Kemal ATATÜRK'ü tüm yönleriyle bir yazıda anlatmaya çalışmak cesaret ister. Mustafa Kemal Atatürk fedakâr bir insandı. Yaşantısını yurduna ve yurttaşlarına feda etmiştir. ...başlar ve hemen ardından d...