Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Süheyli'den Duyulmadık HikayelerAca'ibü'l-Measir ve Gara'ibü'n-Nevadir e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Süheyli'den Duyulmadık HikayelerAca'ibü'l-Measir ve Gara'ibü'n-Nevadir PDF EPUB


Süheyli Ahmed İbni Hemdem

Süheyli'den Duyulmadık HikayelerAca'ibü'l-Measir ve Gara'ibü'n-Nevadir - Süheyli Ahmed İbni Hemdem pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Süheyli Ahmed İbni Hemdem
DOSYA BOYUTU 7,79
TARİH 2017-01-01
ISBN 6058724563
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Süheylî’den Duyulmadık Hikâyeler Ortadoğu tarihinin tek kare resmi gibidir. Bir milletin bütün unsurlarını içinde barındıran, ana dokusu ve temel renkleri insan olan büyük bir resim. İnsanoğlunun hiç eskimeyen, daima güncelliğini koruyan özü, Süheylî’nin kaleminden günümüze ulaşıyor. Süheylî, okuduklarını ve duyduklarını, malzemesi kelimeler olan bir ressam, bir nakkaş gibi, berrak, ışıltılı renkler kullanarak canlıtablolar halinde sunuyor. O, hikâyeleriyle dış görünüşün ardındaki hakikatin, insanın ruhuna dek uzanıp orada yankılanan hakikatin izini sürüyor. Aydınlık, masmavi, berrak bir gökyüzünün altında kentleri dolaşarak, sanki günün yorgunluğunu da ay ve bol yıldızlı yaz göğünün altında, sırtını bir ağaca yaslamış, yanan ateşin ışıltısının dost yüzlere vurduğu bir dinlenme anında hikâyelerini tadına vara vara anlatıyor. Adeta hakikatin konuşarak, dost gönüllere çarpa çarpa arandığı, tadına doyulmaz bir sohbeti hatırlatıyor. Ve daima busohbete Yaratıcıya azîm bir teşekkür ve yaratılanlara ise derin bir saygı eşlik ediyor.Bu hikâyeler insan olmanın sıcaklığını, aşkın her şeye galip olacağına olan güveni, sabretmek koşuluyla kötülüğün muhakkakyenileceğini, zalimin asla cezasız kalmayacağını, debdebenin ve ihtişamın ışıklarının bir gün mutlaka söneceğini, bir gönlü rahatlatmanın, bir acıya son vermenin en önemli ibadet olduğunu samimiyetle inançla anlatıyor. 

...yulmadık Hikayeler 1.BASKI. Ahmed ibni hemdem ... SÜHEYLÎ, Ahmed - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . Süheylî'den Duyulmadık Hikâyeler Ortadoğu tarihinin tek kare resmi gibidir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Süheyli'den Duyulmadık Hikayeler Aca'ibü'l-Measir ve Gara'ibü'n-Nevadir. Süheylîden Duyulmadık Hikâyeler Ortadoğu tarihinin tek kare resmi gibidir. Bir milletin bütün unsurlarını içinde barındıran, ana dokusu ve temel renkleri insan olan büyük bir resim. Orjinal Adı. Kitabu Aca'ibü'l-Measir ve Ga ... Kitapi | Süheyli'den Duyulmadık Hikayeler Aca'ibü'l-Measir Ve... ... . Orjinal Adı. Kitabu Aca'ibü'l-Measir ve Gara'ibü'n-Nevadir. 14,5x22. Süheyli'den Duyulmadık Hikayeler. Süheylîden Duyulmadık Hikâyeler Ortadoğu tarihinin tek kare resmi gibidir. Suheyli'den Duyulmadık Hikayeler & Aca'ibu'l-Measir ve Gara'ibu'n-Nevadir. BUYUYENAY. Suheyli'den Duyulmadık Hikayeler Ortadogu tarihinin tek kare resmi gibidir. Kitap Açıklaması. Süheylîden Duyulmadık Hikâyeler Ortadoğu tarihinin tek kare resmi gibidir. Türü: Edebiyat, Türk Edebiyatı, Öykü. Orijinal Başlık: Kitabu Aca'ibü'l-Measir ve Gara'ibü'n-Nevadir. Süheylî'den Duyulmadık Hikâyeler Ortadoğu tarihinin tek kare resmi gibidir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Süheyli'den Duyulmadık Hikayeler Aca'ibü'l-Measir ve Gara'ibü'n-Nevadir. Süheyli Ahmed İbni Hemdem adlı yazara ait Süheyli'den Duyulmadık Hikayeler kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %36 indirimli Sözcü : Kitabu Aca'ibü'l-Measir ve Gara'ibü'n-Nevadir. Süheyli'den Duyulmadık Hikayeler - Kitabu Aca'ibü'l-Measir ve Gara'ibü'n-Nevadir. 32.50 TL. Sepete ekle. Süheyli'den Duyulmadık Hikayeler - Büyüyen Ay Yayınları - 9786058724563 - Süheylî Ahmed İbni Hemdem - %29 indirimli - Süheylîden Duyulmadık Hikâyeler Acâibül-Meâsir ve Garâibün-Nevâdir. Süheyli'den Duyulmadık Hikayeler Süheylîden Duyulmadık Hikâyeler Ortadoğu tarihinin tek kare resmi gibidir. : Türkçe. Orijinal Adı. : Kitabu Aca'ibü'l-Measir ve Gara'ibü'n-Nevadir. Süheylî Ahmed İbni Hemdem Acâ'ibü'l-Meâsir ve Garâ'ibü'n-Nevâdir Hazırlayan: İlknur Kirenci. Süheylî'den Duyulmadık Hikâyeler Ortadoğu tarihinin tek kare resmi gibidir. Hele hele günümüzden beş yüz, altı yüz yıl önce bu garip haller, duyulmadık hikâyeler yaşanıyor idi. ilk kitabı olarak: Süheylî'den Duyulmadık Hikâyeler - Acâ'ibü'l-Measir ve Gara'ibü'n-Nevâdir. ...Hikayeler, Süheyli Ahmed İbni Hemdem, İlknur Kirenci, Büyüyen Ay Yayınları, Acâibül-Meâsir ve Garâibün-Nevâdir. Süheylîden Duyulmadık Hikâyeler Ortadoğu tarihinin te...