Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Aşkın Sultanı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Aşkın Sultanı PDF EPUB


Mahmut Kaplan

Aşkın Sultanı - Mahmut Kaplan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mahmut Kaplan
DOSYA BOYUTU 10,76
TARİH 2012-06-22
ISBN 6051312309
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı tarihinin en kudretli padişahıdır Kanuni Sultan Süleyman. Düşmanları bile ‘Muhteşem unvanını uygun görmüşlerdir kendisi için.‘Muhibbi mahlasıyla yazmış olduğu şiirleri ise onu söz ve mana ülkesindeki kudretiyle anlatır. Kanuni bir cihan devletini yöneten ‘muhteşem bir sultan olmasının ötesinde ‘gönül ülkesinde ‘aşk sultanını konuşturan usta ve bilge bir şairdir de. “aşık oldur kim kala ancak temaşada” gibi derin sözlerin sahibidir.Elinizdeki kitap divan edebiyatına dair en usta isimlerden birinin Prof. Dr. Mahmut Kaplanın yorumu ve açıklayıcı notlarıyla bizi Kanuninin şiir ikliminde bir yolculuğa çıkarıyor. ‘Aşka dair söze giren şair sultan bilgelik yüklü mısraların ardından tevhid Allah sevgisi ve Peygamber sevgisi yüklü şiirleriyle de misafir oluyor iç dünyamıza.Ve şu gerçek çıkıyor karşımıza Aşkın Sultanını da okumadan Kanuniyi hakkıyla tanımış sayılmazsınız…“Düşmanlarının ‘Muhteşem sıfatına layık gördükleri bu büyük hükümdar hakkında söz söylerken Divanı gözardı edilemez. Divanı ortada dururken başka delil başka tanık aramak bizi hakikate Kanuni Sultan Süleymanın gerçek kişiliğine ulaştırmaz. Onun iç aleminin anahtarı gazellerinin kanatları arasında gizlidir. Muhibbi ile şiir bahçelerinde sohbet etmek bize onu gerçek anlamda tanıma fırsatı verecek bu cihangir hükümdarın söz ülkesinde de bir şehsüvar olduğunu gösterecektir.”

...ayfasını okuyun. İçeriğine ve konusuna gözatın ... Can Atilla - Sultanlar Askina - YouTube ... . Ve şu gerçek çıkıyor karşımıza Aşkın Sultanını da okumadan Kanuniyi hakkıyla tanımış sayılmazsınız… Gönüller Sultanı¸ Kenan Rifaî'nin diliyle¸ "Şiir güzelidir¸ musiki güzelidir¸ Allah güzelidir¸ güzeller güzelidir." İster bu dünyaya¸ ister ötekine ait olsun¸ aşkın eninde sonunda seni oraya götürecektir. Mahmut Kaplan. Osmanlı tarihinin en kudretli padi ... AŞKIN SULTANI MEVLÂNÂ - Somuncu Baba Dergisi ... . Mahmut Kaplan. Osmanlı tarihinin en kudretli padişahıdır Kanunî Sultan Süleyman. Düşmanları bile 'Muhteşem' unvanını uygun görmüşlerdir kendisi için. Can Atilla - Sultanlar Aşkına. Albüm Adı. : Aşk-ı Hürrem. Sultanlar aşkına dilfigar yıllar surların şarkısı suskun dalgalar. 30.60 TL. Yazarımız, Yesevi hakkında ne kadar bilgi ve belge varsa; hepsini toplayarak ve çapraz okumalar, araştırmalar yaparak gerçekçi bir Yesevi romanı ortaya koymaya çalışmış... Read aşkın sultanı kadın from the story Âşk ôyküleri~ by bunnytaekook2 (Im good girl~) with 39 reads. aşk, lie, love. Ögrene bileceğin en mükkemel şey,Aşık ol... Aşkın Sultanı-Mahmut Kaplan en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Aşkın Sultanı-Mahmut Kaplan. Osmanlı tarihinin en kudretli padişahıdır Kanuni Sultan Süleyman. Osmanlı tarihinin en kudretli padişahıdır Kanunî Sultan Süleyman. Ve şu gerçek çıkıyor karşımıza: Aşkın Sultanı'nı da okumadan, Kanunî'yi hakkıyla tanımış sayılmazsınız... "Aşkın Sultanı". 00:0018 Temmuz 2007. Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda 25 Temmuz'da gerçekleşecek "Aşkın Sultanı" başlıklı konserin solisti Ahmat Özhan. Aşkın Sultanı en uygun ...