Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bitanem e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bitanem PDF EPUB


Candan Özer

Bitanem - Candan Özer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Candan Özer
DOSYA BOYUTU 10,19
TARİH 2015-05-08
ISBN 6054401833
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Adım Leyla. Bu benim romanım. İstanbullu diplomat bir çiftin, arkadaşsız, kurallarla biçimlendirilmiş, aynı yerde yaşıyor olmasına rağmen annesinin yüzüne hasret, babasını sadece resmi bayramlarda görebilen, babaannesiyle Ankara’da büyümüş bir kızıyım. Amacım; kendimi, eksikliklerim ve yanlışlıklarımla çırılçıplak soymaktı. Bu bir anlamda çirkinliklerimin, acılarımın, özlemlerimin, pişmanlık duyup utandığım, hatta neden yaptığımı bile anlayamadığım davranışlarımın bir dışa taşması, itirafı. Belki de ölmeden önce sırtımdaki yükleri atmanın bir yolu…Adım Yücel. Bu romanı Bitanem yazmış. Gerçekten de o benim bitanemdi; onu ilk kez gördüğüm günden, gözlerimi bu dünyaya yumuncaya kadar. Ben yaşamaya onun gözlerinde başladım ve hayata veda etmeden gördüğüm son şey, yine onun gözleriydi.Okulun ilk haftasında tanıdım onu; o da benim gibi çelimsiz bir kızdı. Konuşmaya başlayınca onun da Türkçesinin benden daha iyi olmadığını anladım. Aylül, Mardinli bir Süryani kızıydı. Elimi ilk tutan kişiydi bu tanımadığım yeni dünyada, ilk arkadaşımdı, yıllarca hayatımdaki en değerli yeri tutan ve hasretinden öldüğüm dostumdu.…Hayır, annemle babamın öldüklerini öğrendiğimde ağlamadım. Onlara öyle öfkeliydim ki; kucaklarının tadını bile bilmediğim, kokularını hatırlamadığım ve çocukluğumu onlarsızlığa mahkûm ettikleri ve beni bırakıp gittikleri için……Sonra burnumun ucunu öpüp, bir de teşekkür ederek arkasını döndü. Bir dakika bile geçmeden uyumuştu. Kocamın temasıyla kutsadığı kadınlığım, kendine destek yaptığı omuzlarım ve burnumun ucuyla üşüdüm.

...Yaşar Birtanem Şarkı Sözleri. Hem arkadaş hem de dostumdun sen benim ... İbrahim Tatlıses - Bitanem (Official Audio) - YouTube ... . Konuşamasam aklım gitse başımdan Seyretsem gözlerini. Bak birtanem geçiyor zaman. Birtanem. Yaşar. Kategori:Pop Görüntülenme: 1592. Bak Birtanem. O ilk güne götür Beni. Gülüşün ukde kalsın içimde. Bir daha hiç karşılaşmayalım. Tanıştığımıza memnun olalım ve ötesine geçmeyelim. SEN YOLUNA GİT,... ...Birtanem gece lambalar yandımı aşk saklanmıyor Çiğtanem bir ... İbrahim Tatlıses - Bitanem (1998) - YouTube ... ... ...Birtanem gece lambalar yandımı aşk saklanmıyor Çiğtanem bir zamanlar ah çağlayan gönül şimdi damlamıyor Birtanem beni sevmeye sevilmeye sen alıştırdın Çiğtanem şimdi. birtanem kelimesinin doğru kullanımı bir tanem şeklindedir. ayni zamanda mustafa sandal'in golgede ayni adli albumunden bir parcadir. Beni yangına attın sen Hadi gel de kurtar -hadi beni kurtar- Boşa gitti bir tanem Bana verdiğin umutlar. Birtanem.Net denildiği zaman ilk akla gelen kelimeler; '' Arkadaşlık, Sevgi, Aşk, Seviyeli Sohbet ve İRC'' dir… Birde tabi ki Birtanem Mobil Uygulamamız bulunmaktadır....