Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Süveyda e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Süveyda PDF EPUB


Berna Uslu Kaya

Süveyda - Berna Uslu Kaya pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Berna Uslu Kaya
DOSYA BOYUTU 8,29
TARİH 2012-02-15
ISBN 6056268502
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Mart ayının ilk haftasında, iki mezarın ortasında bahtına ağlayan bir kadın vardı adı: Süveyda. Saçlarını çözdü: Kara…Bahtına yandı: Kara…Toprağa baktı: Kara…Hem acı, hep acı soludu: Baba… Hoca…Mart ayının ilk haftasında, iki mezar arasında, feryadı yüreğini delen bir kadın vardı adı: Süveyda…Ve Yekta’nın susan bağrında bir kara nokta vardı, çürümedi asla: Süveyda…”"Her gönlün içinde ilahi bir nazar varmış. O nazara kavuşmak için, bir ömre bin soru sığarmış. Kelam cevaba mailse eğer, dil ateşi de tadar bedeni de yakarmış. Yani yanmadan yaşadım sayılmaz, yaşamadan yanılmazmış.Süveyda, zamane aşklarının üstünü çizerken, bin yıllık aşkın da ezberini bozuyor. Aşkı nur-i siyaha bürüyor. Yani seni, beni, okuyan herkesi siyah bir ışığın öyküsü ile aydınlatıyor. Bu aydınlığı tadan bedenlerse, bir ömür kandil olup yanıyor.

...uveyda' için yönetmen koltuğuna geçti ... Süveyda - Ekşi Sözlük ... . süveyda Kalbin ortasında var olduğu sanılan siyah benek. demektir. 2 tane anlamı bulunmaktadır. süveyda kelimesinin anlamı. süveyda için 2 adet anlam bulundu. Kalbin merkezi yürektir. Yüreğin ortasında siyah bir nokta, süveyda bulunur. Gönlün içinde de ilahi kitabın nüshası, nâmütenâhi sırlar gizlidir. Nokta-i süveyda iki yüzlü bir aynadır. Süveyda isminin anlamı: Kalbin ortas ... Süveyda İsminin Anlamı Nedir? ... . Süveyda isminin anlamı: Kalbin ortasında var olduğuna inanılan siyah benek. Süveyda isminin cinsiyeti: Kız Süveyda isminin kökeni: Arapça Süveyda ismi Kuran'da geçiyor mu: Hayır, geçmiyor. Süveyda isminin anlamı, Süveyda ne demek: Kız ismi olarak; Yüreğin ortasında bulunduğu sanılan kara benek. Kalpteki gizli günah. Süveyda anlamı, tanımı: Orta : Çankırı iline bağlı ilçelerden biri. Konu Başlıklar 1 Süveyda İsmi Hakkında Bilgiler 2 Süveyda İsminin Anlamı Süveyda isminin cinsiyeti: Kız. Süveyda ismine şimdiye kadar toplamda 2160 defa bakılmıştır. - Süveyda isminin QR-Kodu ile yazılışı. - Süveyda ismi ile ilgili yorum yaz / yorumları oku. Ülkemizde Süveyda ismi en çok kullanılan 1347. isim olup, yaklaşık olarak her 14.724 kişiden biri Süveyda adını taşımaktadır. Süveyda isminin sitemizde görüntülenme sayısı 23.867. Söyleyiş: (süveyda:) Cinsiyet: Kız l. Yüreğin ortasında bulunduğu sanılan kara benek. 2. Kalpteki gizli günah. süveyda, 7 karakter ile yazılır. Ayrıca, s harfi ile başlar, a harfi ile biter. Süveyda anlamı: Kalbin ortasında var olduğuna inanılan siyah benek. Süveyda kelimesi baş harfi s son harfi a olan bir kelime.Başında s sonunda a olan kelimenin birinci harfi s , ikinci harfi ü , üçüncü harfi v , dördüncü harfi e , beşinci harfi y , altıncı harfi d , yedinci harfi a... Süveyda, inanışa göre kalbin ortasında bulunan bir benektir. İnsanın kalbindeki en değerli yeri temsil eder. Tasavvufa göre, kalpten açılan bu nokta sayesinde insan huzura ve doğru yola kavuşur. Süveyda nedir? Süveyda sözlük anlamı ve Süveyda hakkında bilgi kaynağı. Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve birçok dilde anlamı. Süveyda. l. Yüreğin ortasında bulunduğu sanılan kara benek. 2. Kalpteki gizli günah. Süveyda isminin her bir harfi aşağıda verilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir. ...olduğu söylenir, inananlar için manevi bir göz iken inanmayanlar için ise gizli bir günahtır süveyda. kendinizi şimdi hepiniz sonra söyleyin bana; nedir yüreğinizdeki siyah nokta, gizli niyet: süveydâ? Süveyda Nedir ? Posted on Ağustos 3, 2014 by es sûfî. Yüreğin ortasında siyah bir nokta, süveyda bulunur. Süveyda iç güneşin, batın güneşin doğduğu yerdir. süveyda ne demektir? süveyda söz...