Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mistisizm ve Modern Fizik e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mistisizm ve Modern Fizik PDF EPUB


Michael Talbot

Mistisizm ve Modern Fizik - Michael Talbot pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Michael Talbot
DOSYA BOYUTU 3,1
TARİH 2018-10-04
ISBN 6050206661
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Mistikler ve “idealistler” her zaman dünyanın bir yanılsama olduğufikrini öne sürdü. Şimdi ise kuantum fiziği, bu inancı güçlendiren teoriler ortaya koyuyor.Yakın zamana kadar, Newton gibi fizikçilerin deneysel yaklaşımları, dünyanın onu gözlemleyen insan bilinci olsun veya olmasın var olduğu fikrini telkin ediyordu. Ama insanlık gerçeklikle ilgili asla objektif olamamıştır ve olamayacaktır. Tüm önyargılarıyla insan zihni her zaman, deneylerin en bilimsel aşamasında bile, gerçek nesnelliği ulaşılması imkânsız hale getirir.Modern fizikçiler, gerçekliğin, ölçebildiğimiz ve açıkça gözlemleyebildiğimiz fiziksel dünyanın yasaları ile gözlemcilerin öznel bakış açısının bir birleşimi olduğunu belirtiyorlar. Evrenin bu “hepsel” görünümü ise, en derinlerimize yerleşmiş bütün bilimsel inançlarımıza meydan okuyor ve gerçekliği görme şeklimizi kökten değiştiriyor. Benzer görüşlerini Holografik Evren’de de dile getiren Michael Talbot bu kitabında evrene ve fiziğe dairkökleşmiş bütün inançları yeniden sorguluyor ve bilime “alternatif” bir bakışın mümkün olduğunu söylüyor.

...in, ölçebildiğimiz ve açıkça gözlemleyebildiğimiz fiziksel du¨nyanın yasaları ile gözlemcilerin öznel bakış açısının bir birleşimi olduğunu belirtiyorlar ... Mistisizm ve Modern Fizik - Say Kitap ... . Şimdi ise kuantum fiziği, bu inancı guçlendiren teoriler ortaya koyuyor.Yakın zamana kadar, Newton gibi fizikçilerin deneysel yaklaşımları, dunyanın onu gözlemleyen insan bilinci olsun veya olmasın var... Mistisizm ve Modern Fizik. Yeni. Ücretsiz Kargo. Modern fizikçiler, gerçekliğin, ölçebildiğimiz ve açıkça gözlemleyebildiğimiz fiziksel dünyanın yasaları ile gözlemcilerin öznel bakı ... Mistisizm ve Modern Fizik | bkmkitap.com ... . Yeni. Ücretsiz Kargo. Modern fizikçiler, gerçekliğin, ölçebildiğimiz ve açıkça gözlemleyebildiğimiz fiziksel dünyanın yasaları ile gözlemcilerin öznel bakış açısının bir......