Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kur’an’ı Anlamada Siyakın YeriEbussuud Tefsiri Örneği e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kur’an’ı Anlamada Siyakın YeriEbussuud Tefsiri Örneği PDF EPUB


Yunus Ekin

Kur’an’ı Anlamada Siyakın YeriEbussuud Tefsiri Örneği - Yunus Ekin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yunus Ekin
DOSYA BOYUTU 10,7
TARİH 2018-10-09
ISBN 6059503013
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İslam medeniyetini inşâ eden İslamî disiplinlerin beslendiği iki temel kaynak Kur’an ve Sünnet’tir. İslamî ilimler bu iki kaynağın şerhi ve hayata taşınmasından ibarettir. Bu inşâ ve varoluş asr-ı saadetle başlayan ve kıyamete kadar devam edecek bir süreçtir. Bilindiği üzere Kur’an, tarihin belli bir döneminde, insanın somut tarihi ve toplumsal gerçeklerine atıfta bulunan, hayat tarzını değiştirmeye yönelik eleştiri, uyarı ve hakikatin daha başka boyutlarını Arap dilinde anlatan Yüce Allah’ın kelamıdır. O halde Kur’an’ı anlamak, bir dilin imkânları içinde ifade edilen sözü anlamaktır. Bu anlama sürecinin en önemli unsurlarından birisi ise, sözün bağlamı veya siyakıdır. Bu kitap çalışmasında siyakın tefsir/tevil sürecindeki görevini ve işlevini, Şeyhülislam Ebussuûd Efendi’nin İrşadü’l-akli’s-selim isimli tefsirindeki uygulamaları ve arka planı özelinde değerlendirdik.

...ce Kur'an'ın Çağdaş Tefsiri Kitabevi Y ... Araştırma Yayınları | Kur'an'ı Anlamada Siyakın Yeri | Yunus Ekin ... . Kur'an'ı Anlamada Yöntem, Muhammed Gazali, Şule Y. Kur'an'ı. Görüldüğü gibi bu ikisi arasında ortak yönler vardır; her ikisi de Kurân'da ve Kurân dışında, sözde ve gayri sözde kullanılmaktadır. b) Kurân'ın Tefsiri ile Tevilinin Farkı. ...Olarak siyaka riayet -elmalılı tefsiri örneği-' in DOAJ. Siyaka riayet -elmalılı tefsiri örneği Siyak, Kur'ân'ı anlama ve tefsir etme metodolojisi... 20. Asırda Kur'an İlimleri Çalışm ... Kuranı Anlamada Siyakın Yeri-Ebussud Tefsiri Örneği... ... ... 20. Asırda Kur'an İlimleri ÇalışmalarıM.Halil ÇiçekAhkam Ayetleri Tefsiri-el-HorasaniAhkam Tefsiri-M.Ali SabuniBegavi TefsiriBelagat-Nusrettin......