Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kur'an'ı Hüzünle Okumak e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kur'an'ı Hüzünle Okumak PDF EPUB


Gönül Hurmalı

Kur'an'ı Hüzünle Okumak - Gönül Hurmalı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Gönül Hurmalı
DOSYA BOYUTU 11,7
TARİH 2015-09-30
ISBN 6053281900
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kur’ân’ı tertil hızında okurken vücut ritmimizin aşağı çekildiğini ve sükûnete davet edildiğimizi hissediyoruz. Mucizevî okuyuş sırasında kevnî kanunlarla aynı frekansta bütünleşebilir ve bütünün bir parçası olabilirsek, aradığımız sükûnet, huzur ve ahlaki düzeye ulaşabiliriz.

..."Kur'an okuyunuz. | Kur'an-ı Kerim, Yûnus 10/57 ... "Kur'an Hüzünle İndirilmiştir. Onu Okurken..." | Sorularla İslamiyet ... . Hz. Âişe'den (ra) söyle rivâyet edilmiştir Kur'an'ı hüzünle Okuyun. Kur'ân okurken kelimelerin yanlış telaffuz edilmesi doğru değildir. İnsan, doğru öğrendiği hâlde sürç-i lisan veya hata ile yanlış okuyabilir. YÜCE KİTABIMIZ, Kur'ân-ı Kerîmin kendine has bir âhengi, bir mûsikîsi ve bir okuma usûlü vardır. ile okumak işidir. 'Bunun için Kur'ân okumakta tertil ve tecvid ... "Kur'an Hüzünle İndirilmiştir. Onu Okurken..." | Sorularla İslamiyet ... . 'Bunun için Kur'ân okumakta tertil ve tecvid lâzımdır. Şimdi vaad ettiğim hadis-i şerifleri okumak istiyorum sohbetimin sonunda. Kur'an-ı Kerim'in ne kadarda bir okunması gerektiğine dair hadis-i şerifleri okuyayım önce. Hüzünle okunacak yani. Bazılarına göre "tegannî" Kur`ân okumakla geçmiş milletlere ait haberlerden ve eski kitaplardan müstağni kalmaktır. "Kur`ân`ı hüzünle okuyun, çünkü o hüzünle inmiştir" (agk). Kur'an'ı indiği şekle ve ortama uygun olarak okumak gerekir. 3033 Kur'an'ı hüzünle okumak: Okurken tabiî hali terkederek sanki hudû ve huşûdan ağlıyormuş tavrı takınmaktır. -Kur'an okuyun ve ağlayın! Ağlayamazsanız da ağlamaklı olun. Kur'an'ı usûlüne uygun olarak okumayan bizden değildir. -Kur'an'ı hüzünle okuyun. Nâzil olurken de böyle oldu. Tertil üz...