Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye'de Misyonerler ve Faaliyetleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye'de Misyonerler ve Faaliyetleri PDF EPUB


Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye'de Misyonerler ve Faaliyetleri -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 7,14
TARİH 2018-10-08
ISBN 6059506557
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hıristiyanlık inancı, ortaya çıkışından itibaren misyon karakterli bir şekilde sistematize olmuştur. İsa’nın havarilerine söylediği: “Gökte ve yeryüzünde bütün yetki bana verildi. Bu nedenle gidin, bütün ulusları öğrencilerim olarak yetiştirin. Onları Baba, Oğul ve Kutsal Ruh’un adıyla vaftiz edin. Size buyurduğum her şeye uymayı onlara öğretin. İşte ben, dünyanın sonuna kadar her an sizinle birlikteyim (Matta 28:18-20).” mesajı doğrultusunda inanan, din adamı, kilise arasındaki bağın kurulmasında misyon önemli bir paya sahip olmuştur. Hıristiyanlıkla özdeşleşen ve iç içe gelişen misyonerlik kurumu, Dünya tarihi ilerledikçe belirli dönüşümler geçirmiştir. Başlangıçta, Hristiyanlık inancının, ilk yayıldığı yerlerde tutunmasının başlıca yardımcısı olan misyonerlik, zaman içerisinde Batı sömürgeciliğinin ulaştığı coğrafyalarda, sömürgecilerin emellerini gerçekleştirmesi için önemli araçlardan biri haline gelmiştir. Bu noktada misyonerlikle hedeflenen Batı emperyalizminin ulaştığı yeni coğrafyalarda “yeni müminler” ile nüfuz alanları vücuda getirmektir. Elinizdeki bu kitap, Türkiye’nin farklı üniversitelerinde, faklı disiplinlerde çalışan akademisyenlerin ortak ürünüdür. Eserin amacı, yeni bulgu ve belgeler ışığında Türkiye’nin gündeminden hiç düşmeyen misyonerlik meselesine yeni bir soluk kazandırmaktır. Çalışma içerisinde yer alan bölümler daha çok 19. yüzyıl ve 20. yüzyıl başlarına tarihlenmektedir. Coğrafi olarak Anadolu; misyonerler açısından ise Protestan Misyonerlerin faaliyetleri merkeze alınmıştır.

...zyil ve 20. yüzyil baslarina tarihlenmektedir ... 4.cumhuriyet döneminde misyoner faaliyetleri ... . Cografi olarak Anadolu; misyonerler acisindan ise Protestan Misyonerlerin faaliyetleri merkeze... Çalışma içerisinde yer alan bölümler daha çok 19. yüzyıl ve 20. yüzyıl başlarına tarihlenmektedir. Coğrafi olarak Anadolu; misyonerler açısından ise Protestan Misyonerlerin faaliyetleri merkeze... Bu kitap satılmıştır. Satışta Olanlar. Osmanlı'Dan cumhuriyet'e türkiye'de sağl ... Osmanlı'dan Cumhuriyete Türkiye'de Misyonerler ve Faaliyetleri... ... . Osmanlı'Dan cumhuriyet'e türkiye'de sağlığın çağdaşlaşması. Haluk Çağlayaner. Satıcı. Coğrafi olarak Anadolu; misyonerler açısından ise Protestan Misyonerlerin faaliyetleri merkeze alınmıştır. Osmanlı'dan Günümüze Diyarbakır. 42 60. Calisma icerisinde yer alan bölümler daha cok 19. yüzyil ve 20. yüzyil baslarina tarihlenmektedir. Cografi olarak Anadolu; misyonerler acisindan ise Protestan Misyonerlerin faaliyetleri merkeze... Bültene Abone Ol. Osmanlı'dan Cumhuriyete Türkiye'de Misyonerler ve Faaliyetleri. Elinizdeki bu kitap, Türkiye'nin farklı üniversitelerinde, faklı disiplinlerde çalışan akademisyenlerin ortak ürünüdür. Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi. Anasayfa. Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye'de Misyonerler ve Faaliyetleri. Kitabevi Yayınları. Stok Kodu. 51.10 TL. Osmanlı'dan Cumhuriyete Türkiye'de Misyonerler ve Faaliyetleri-Kitabevi Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme... Murat Hanilçe Yunus Emre Tekinsoy. Osmanlı'dan Cumhuriyete Türkiye'de Misyonerler ve Faaliyetleri. Hristiyanlık inancı, ortaya çıkışından itibaren misyon karakterli bir şekilde sistematize... Coğrafi olarak Anadolu; misyonerler açısından ise Protestan Misyonerlerin faaliyetleri merkeze alınmıştır. Osmanlı Arşiv Belgeleri Işığında Malatya'daki Vakıf Eserleri Kayıhan Yayınları. Çalışma içerisinde yer alan bölümler daha çok 19. yüzyıl ve 20. yüzyıl başlarına tarihlenmektedir. Coğrafi olarak Anadolu; misyonerler açısından ise Protestan Misyonerlerin faaliyetleri merkeze... Coğrafi olarak Anadolu; misyonerler açısı...