Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Nesimi ve Hurufilik Kitabı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Nesimi ve Hurufilik Kitabı PDF EPUB


Prof. Dr. Özer Şenödeyici

Nesimi ve Hurufilik Kitabı - Prof. Dr. Özer Şenödeyici pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Özer Şenödeyici
DOSYA BOYUTU 4,45
TARİH 2015-09-09
ISBN 6059100533
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Seyyid İmadeddin Nesîmî, Türk edebiyatının tesir sahası en geniş ve en şöhretli şairlerinden biridir. Onun bu haklı şöhreti; hakkında pek çok efsanevî rivayetin anlatılması ve biyografisi üzerinde bir bilgi kirliliğinin doğmasına neden olmuştur. Şenödeyici, şairin günümüzde çizilen portresine muteber kaynaklardan hareketle çetin sorular soruyor, eldeki verilerden hareketle daha gerçekçi bir Nesîmî biyografisi oluşturmaya çalışıyor. Bunu yaparken de kültür ve inanç tarihinin enteresan akımlarından biri olan Hurufiliği mercek altına alıyor.Nesîmî ve Hurufilik Kitabı, Nesîmî’nin biyografisi ve edebî kişiliğinin merkezine Hurufiliği oturtarak şairin edebiyat tarihindeki yerini tespit etmeye çalışmaktadır. Bu anlamda eserde şairin biyografisi, mahlasları, inancının temelleri, şiirinin özellikleri ve onun Türk edebiyatı tarihindeki yerini konu alan yazıların ardından; Hurufiliğin ne olduğuna temas ediliyor. Daha sonra Nesîmî’nin şiirlerindeki Hurufi unsurun ve estetik seviyenin daha iyi anlaşılabilmesi için bazı şiirlerin açıklamalarına yer veriliyor. Son olarak da çeşitli yazma eserlerden derlenen Nesîmî şiirlerinin orijinal metinlerinden örnekler sunuluyor. Bu anlamda çalışma, Nesîmî ve onun şiirlerindeki Hurufi unsurunu merak edenler için bir temel kaynak niteliği taşıyor.

...enödeyici. Bunu yaparken de kültür ve inanç tarihinin enteresan akımlarından biri olan Hurufiliği mercek altına alıyor ... Nesimi ve Hurufilik Kitabı Kesit Yayınları | 9786059100533 ... .Nesimi ve Hurufilik Kitabı, Nesimi'nin biyografisi ve edebi kişiliğinin merkezine Hurufiliği... Nesimi ve Hurufilik Kitabı kitabı pdf indirmek için geldiniz. 2013-12-16 yılında yayınlanan Nesimi ve Hurufilik Kitabı , 1. Baskı ve İnceleme kategorisinde yer almaktadır. 25.50 TL. Nesimi ve Hurufilik Kitabı, Nesimi'nin biyografisi ve edebi kişiliğinin merkezine Hurufiliği oturtarak şairin ... Nesimi ve Hurufilik Kitabı | Katalog ... . 25.50 TL. Nesimi ve Hurufilik Kitabı, Nesimi'nin biyografisi ve edebi kişiliğinin merkezine Hurufiliği oturtarak şairin edebiyat tarihindeki yerini tespit etmeye çalışmaktadır. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Nesimi ve Hurufilik Kitabı. 23.16 TL. Nesîmî ve Hurufilik Kitabı, Nesîmî'nin biyografisi ve edebî kişiliğinin merkezine Hurufiliği oturtarak şairin edebiyat tarihindeki yerini tespit etmeye çalışmaktadır. 30 TL. Nesimi ve Hurufilik Kitabı, Nesimi'nin biyografisi ve edebi kişiliğinin merkezine Hurufiliği oturtarak şairin edebiyat tarihindeki yerini tespit etmeye çalışmaktadır. Özer Şenödeyici. Kitap Tanıtımı. Makaleler, Şiir Şerhleri, Orijinal Metin Örnekleri. Seyyid İmadeddin Nesimi, Türk edebiyatının tesir sahası en geniş ve en şöhretli şairlerinden biridir. Özer Şenödeyici. Seyyid İmadeddin Nesîmî, Türk edebiyatının tesir sahası en geniş ve en şöhretli şairlerinden biridir. Onun bu haklı şöhreti... Nesîmî ve Hurufilik Kitabı, Nesîmî'nin biyografisi ve edebî kişiliğinin merkezine Hurufiliği oturtarak şairin edebiyat tarihindeki yerini tespit etmeye çalışmaktadır. Nesimi ve Hurufilik Kitabı, Nesimi'nin biyografisi ve edebi kişiliğinin merkezine Hurufiliği oturtarak şairin edebiyat tarihindeki yerini tespit etmeye çalışmaktadır. Nesîmî ve Hurufilik Kitabı, Nesîmî'nin biyografisi ve edebî kişiliğinin merkezine Hurufiliği oturtarak şairin edebiyat tarihindeki yerini tespit etmeye çalışmaktadır. Nesimi ve Hurufilik Kitabı, Nesimi'nin biyografisi ve edebi kişiliğinin merkezine Hurufiliği oturtarak şairin edebiyat tarihindeki yerini tespit etmeye çalışmaktadır. Nesîmî ve Hurufilik Kitabı Nesîmî'nin biyografisi ve edebî kişiliğinin merkezine Hurufiliği oturtarak şairin edebiyat tarihindeki yerini tespit etmeye çalışmaktadır. Özer Şenödeyici. Seyyid İmadeddin Nesîmî, Türk edebiyatının tesir sahası en geniş ve en şöhretli şairlerinden biridir. Onun bu haklı şöhreti... 26.10 TL. Nesimi ve Hurufilik Kitabı, Nesimi'nin biyografisi ve edebi kişiliğinin merkezine Hurufiliği oturtarak şairin edebiyat tarihindeki yerini tespit etmeye çalışmaktadır. Nesimi ve Hurufilik Kitabı, Nesimi'nin biyografisi ve edebi...