Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Huastuanift - Manihaist Uygurların Tövbe Duası e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Huastuanift - Manihaist Uygurların Tövbe Duası PDF EPUB


Betül Özbay

Huastuanift - Manihaist Uygurların Tövbe Duası - Betül Özbay pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Betül Özbay
DOSYA BOYUTU 4,1
TARİH 2015-09-01
ISBN 9751628985
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kitabımızda Manihaist Uygurlara ait bir tövbe duası olan Huastuanift adlı metnin incelemesi yer almaktadır. Bu inceleme yapılırken mümkün olduğunca çok kaynak taranmış, Türkiye kütüphanelerinde ulaşılabilen, metin üzerine yapılmış çalışmalar incelenmiş ve Huastuanift’te yer alan bazı konular üzerindeki yorum farkları karşılaştırmalı olarak verilmiştir. Asırlar önce yazılan bir eseri anlamak için yalnızca metni Latin harflerine taşıyıp Türkçeye çevirmek yetersizdir. Bir eser aynı zamanda ait olduğu kültür, tarih ve coğrafya ile var olur. Özellikle dinî metinleri anlayabilmek için bu dinin temel özelliklerini de bilmek gerekir. Kitabımızın giriş bölümünün uzun tutulması bu nedenledir. Metnin incelemesine geçmeden önce kısaca Eski Uygurların tarihi, kültürü, edebiyatı, dili üzerinde durulmuş; Manihaizm ve Manihaist Uygurlar hakkında genel bilgiler verilmiştir. Bu yapılırken Uygurların Manihaizmi öğrendikleri halk olan Soğdlar ve Soğdcadan da kısaca söz edilmiştir.

...l Özbay. Yayınevi: Türk Dil Kurumu. 15 ... (PDF) Huastuanift, Manihaist Uygurların Tövbe Duası ... .12 TL. Huastuanift Manihaist Uygurların Tövbe Duası 15,12 TL. ...Maniheist Uygurlar hikaye, dua, ilahi, tövbe, din bilgisi türü ve konularında birçok eser meydana getirmişlerdir. Huastuanift: Maniheizm'in öğretileri çerçevesinde yazılmış bir tövbe ve dua kitabıdır. 17x24 cm Özgün karton kapağında, çok temiz durumda, 24 x 17 cm, 256 sayfa, transkripsiyon ve tıpkıbasım. "Huastuanift: Maniheist Uygurların tö ... Huastuanift - Manihaist Uygurların Tövbe Duası Betül Özbay ... . "Huastuanift: Maniheist Uygurların tövbe duası.", BETÜL ÖZBAY, TDK: Türk Dil... Yazar. : Betül Özbay. Huastuanift - Manihaist Uygurların Tövbe Duası. HuastuaniftManihaist Uygurların Tövbe Duası. Yazar: Betül Özbay. Yayınevi : Türk Dil Kurumu Yayınları. Huastuanift - Manihaist Uygurların Tövbe Duası. Tarih - > Dünya Tarihi. 1 2 3 4 5. Kitabımızda Manihaist Uygurlara ait bir tövbe duası olan Huastuanift adlı metnin incelemesi yer almaktadır. Alış-Veriş Listeme Ekle. Huastuanift - Manihaist Uygurların Tövbe Duası. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Huastuanift Manihaist Uygurların Tövbe Duası / K=173. Yazar. Betül Özbay. Okurhan. Kitaplığa Ekle. Huastuanift - Manihaist Uygurların Tövbe Duası. Betül Özbay. ARAŞTIRMA - TARİH - Dünya Tarihi - Tarih. Kitabımızda Manihaist Uygurlara ait bir tövbe duası olan Huastuanift adlı metnin incelemesi yer almaktadır. Bu inceleme yapılırken mümkün olduğunca çok kaynak taranmış Türkiye... Ürün Adı: Huastuanift Manihaist Uygurların Tövbe Duası Ürün Kodu: 9789751628985 Basım Yılı: 2014.00000000 Kapak Türü: Kağıt Cinsi: Çevirmen: Betül Özbay....