Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gyula Nemeth e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gyula Nemeth PDF EPUB


Andras Rona-tas

Gyula Nemeth - Andras Rona-tas pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Andras Rona-tas
DOSYA BOYUTU 5,77
TARİH 2015-09-01
ISBN 9751630254
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Elinizdeki bu biyografi Macar Türkbiliminin en tanınmış siması olan Gyula Németh’in kendisi de bir Türkbilimci olan öğrencisi Andrās Rona-tas tarafından kaleme alınmıştır. Kürsü başkanlığını Macar Türkbiliminin kurucusu olan Ármin Vámbéry’den devralan Németh’in meslek hayatı, aynı zamanda Türkbiliminin de en canlı ve en verimli olduğu döneme denk gelir. Németh hem yetiştirdiği öğrencilerle ve hem de ortaya koyduğu yayınlarıyla bu döneme damgasını vurmuştur.

...meth armağanı (haz. j. eckmann v.dğr.), ankara 1962, s ... NÉMETH, Gyula (Julius) - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . 1-14; a.mlf., "gyula németh'in eserleri"... Ünlü Macar türkolog Gyula Németh'in 'Attila es Hunjai' adlı derlemesinde yer alan, Macar tarihçi ve toplumbilimcilerin araştırmaları temel alınarak hazırlanan kitapta şu yazılar yer alıyor Bilim adamları, Macar -- Biyografi. (1). Biyografi -- Nemeth, Gyula, 1890 -- 1976. A Honfoglalo magyarsag kialakulasa. by. Gyula, Nemeth. Format: Detay / MARC Göster. Gyula ... Gyula Nemeth - Ekşi Sözlük ... . by. Gyula, Nemeth. Format: Detay / MARC Göster. Gyula Nemeth Macaristanın Karcag (peçenek ) şehrinde 2 kasım 1890 yılında dünyaya geldi. Manası ise karlı yer, karlı mekan v.s dir. Nemeth ilkokulda çok kısa bir zaman içerisinde Türkçe öğrendi. 9789751628282,Vidin Türkleri Ağız Araştırmaları,Türk Dil Kurumu Yayınları,Gyula Nemeth Gyula Nemeth. Kitap Adı: Atilla ve Hunlar Yazar: Gyula Nemeth Yayıncı: Kömen Yayınları Sayfa Sayısı: 266. -Destanlardaki Attila Sándor Eckardt. -Hunlar Hangi Dili Konuşurdu Gyula Németh. 4 TL. Elinizdeki bu biyografi Macar Türkbiliminin en tanınmış siması olan Gyula Németh'in kendisi de bir Türkbilimci olan öğrencisi Andras RÓNA-TAS tarafından kaleme alınmıştır. İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Attila ve Hunlar - Gyula Nemeth. Attila ve Hunların Tarihi Kökenleri Lajos Ligeti. Destanlardaki Attila Sándor Eckardt. Hunlar Hangi Dili Konuşurdu Gyula Nemeth. Andras Rona-Tas. Elinizdeki bu biyografi Macar Türkbiliminin en tanınmış siması olan Gyula Nemeth'in kendisi de bir Türkbilimci olan öğ...