Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hükümdarların Kılıcı Seyfilmülük e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hükümdarların Kılıcı Seyfilmülük PDF EPUB


Adnan Özyalçıner

Hükümdarların Kılıcı Seyfilmülük - Adnan Özyalçıner pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Adnan Özyalçıner
DOSYA BOYUTU 10,82
TARİH 2015-09-09
ISBN 6050929263
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Hakan, hemen o gece öyküyü okudu. Vezirin övdüğü kadar güzeldi, yararlıydı. Ertesi gün, ülkenin bütün ileri gelenleriyle bilginlerin, şairlerin bir araya geleceği bir divan toplanmasını buyurdu. Divanda, Hoca Hasan Bimendi, Seyfilmülûk öyküsünü baştan sona tok bir sesle okudu. Hakanla birlikte divana katılan herkes, öyküyü çok beğendi, veziri bu başarısından dolayı kutladı. Öykü, hakanın buyruğuyla, dönemin en usta hattatlarına altın harflerle yazdırılarak saklanmak üzere hazineye kondu. Vezir, hakanın söz verdiği ödüllerle armağanlarını alarak büyük bir üne kavuştu. Hakan, canı sıkıldıkça, gönlünün ferahlaması için bu öyküyü hazineden çıkarttırıp okutur, keyifle dinlerdi. İşte anlatacağımız öykü budur.” Geçmişin düşleri, kültürümüzün zenginliği halk hikâyeleri edebiyatımızın usta kalemleri tarafından çağdaş bir yorum ve dille yeniden anlatılıyor.

...ydi. Ertesi gün, ülkenin bütün ileri gelenleriyle bilginlerin ... Hükümdarların Kılıcı Seyfilmülük - Adnan Özyalçıner | kitapyurdu.com ... ... 10.78 TL. "Hakan, hemen o gece öyküyü okudu. Vezirin övdüğü kadar güzeldi, yararlıydı. Ertesi gün, ülkenin bütün ileri gelenleriyle bilginlerin, şairlerin bir araya geleceği bir divan toplanmasını buyurdu. 14 TL. "Hakan, hemen o gece öyküyü okudu. Vezirin övdüğü kadar güzeldi, yararlıydı. Ertesi gün, ülkenin bütün ileri gelenleriyle bilginlerin, şairlerin bir araya geleceği bir divan toplanmasını buyurdu. Geçmişin düşleri, kültürümüzün zenginliği halk hikaye ... Hükümdarların Kılıcı Seyfilmülük - Adnan Özyalçıner | kitapyurdu.com ... . Geçmişin düşleri, kültürümüzün zenginliği halk hikayeleri edebiyatımızın usta kalemleri tarafından çağdaş bir yorum ve dille yeniden anlatılıyor. Hükümdarların Kılıcı: Seyfilmülük Adnan Özyalçıner. Ana Sayfa Halk Edebiyatı Hükümdarların Kılıcı Seyfilmülük Pdf Kitap İndir. Hükümdarların Kılıcı: Seyfilmülük. Kargoya verilme süresi 3 gün. Yayınevi : Doğan Egmont Yayıncılık. 10.64 TL. "Hakan, hemen o gece öyküyü okudu. Vezirin övdüğü kadar güzeldi, yararlıydı. Ertesi gün, ülkenin bütün ileri gelenleriyle bilginlerin, şairlerin bir araya geleceği bir divan toplanmasını buyurdu....