Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Olağan ŞüphelilerYakalanma Sırası Size Geldiğinde e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Olağan ŞüphelilerYakalanma Sırası Size Geldiğinde PDF EPUB


Kollektif

Olağan ŞüphelilerYakalanma Sırası Size Geldiğinde - Kollektif pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kollektif
DOSYA BOYUTU 11,31
TARİH 2013-03-12
ISBN 9756790953
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tapu Dairesinde, Nüfus dairesinde ve evlendirme memuru önünde devlete değeriz. Devlet varlığımızı tanır, bizimleilişkilenir. Karakolda, savcılıkta ve mahkemede de devlet bize “değer”. Varlığını hissettirir ve kendisini tanımamızı ister.Gözlerimize kurucu, yapıcı, onarıcı gibi görünen devlet teorik bir konuşmanın konusudur. Belki biraz siyasetin veya felsefenin...Gözümüze “gaz sıkan” devlet ise bu kitabın konusu. Bir gün herhangi bir davranışımızın, sözümüzün, ihmalimizin yahutisteğimizin suç kabul edildiğini düşünelim. Gerçekten yaptığımız yahut sadece yaptığımız söylenen herhangi bir şeyle suçlanmaktan söz ediyoruz. Bizi yakalayan, arayan, dinleyen, ifadelerimizi alan, kolumuzdan tutup nezarete veya hapishaneye götürmeyi düşünen devletle ilk kez karşılaştığımızda, bu organizasyonun büyüklüğü ve uzmanlığı karşısında irkiliriz.Üniformalı, sivil, cüppeli yüzlerce uzman, araçlar, binalar sanki hep bizi bekler gibi bir ânda karşımıza dikilir.Rızamız olmadan evimize, işyerimize girildiğini, özel yaşamımızın incelendiğini, bir şeyler yapmaya veya yapmamaya zorlandığımızı fark ederiz. İtirazlarımız hep aynı sözle karşılanır: “hukuk böyle emrediyor!”Peki, hukuk bizi suçlayanlara da sınırlar koymamış mıdır?Evimize girenlere, telefonlarımızı dinleyenlere, üstümüzü arayanlara, bilgisayarlarımızı kopyalayanlara...“sınırlar koyulmamış mıdır?”İşte bu kitap Çağdaş Hukukçular Derneği Ankara Şubesi üyesi ceza avukatlarının yasalar ve uygulamalar konusundaki deneyimlerinden size yönelmiş bir tavsiyeler kitabıdır. Sadece bilgi sahibi olmak için değil, bir tutum oluşturmanız ve yahut mevcut kaygılarınızı özgüvenli bir tutumla değiştirmeniz için...“O’lağan bir şüpheli” ve aynı anlama gelmek üzere bu aralar bu ülkede yaşayan bir insan olarak işinize yarayacağını umuyoruz.

...şlık... İşte bu kitap Çağdaş Hukukçular Derneği Ankara Şubesi üyesi ceza avukatlarının yasalar ve uygulamalar konusundaki deneyimlerinden size yönelmiş bir tavsiyeler kitabıdır ... Olağan Şüpheliler: Yakalanma Sırası Size Geldiğinde ... . "Yakalanma sırası size geldiğinde..." altbaşlığıyla Epos Yayınları'ndan çıkacak olan kitap, 15 Haziran'da piyasada. * "Olağan Şüpheliler", Yazar: Kolektif, Epos Yayınları, 122 sayfa, 11 TL. Mesela bu yazımızda yazar Kollektif kitapları arasında yer alan Olağan Şüpheliler Yakalanma Sırası Size Geldiğinde yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Kolektif. Olağan Şüpheliler Yakalanma Sırası Size Geldiğinde. Tapu Dairesinde, Nüfus dairesinde ve evlendirme memuru önünde devlete değeriz. Devlet varlığımızı tanır, bizimle ... "Olağan Şüpheliler" Kitap Oldu ... . Kolektif. Olağan Şüpheliler Yakalanma Sırası Size Geldiğinde. Tapu Dairesinde, Nüfus dairesinde ve evlendirme memuru önünde devlete değeriz. Devlet varlığımızı tanır, bizimle ilişkilenir. Olağan Şüpheliler Yakalanma Sırası Size Geldiğinde. "O'lağan bir şüpheli" ve aynı anlama gelmek üzere bu aralar bu ülkede yaşayan bir insan olarak işinize yarayacağını umuyoruz. OLAĞAN ŞÜPHELİLER. yakalanma sırası size geldiğinde. Tapu Dairesinde, Nüfus dairesinde ve evlendirme memuru önünde devlete değeriz. Devlet varlığımızı tanır, bizimle ilişkilenir. Olağan ŞüphelilerYakalanma Sırası Size GeldiğindeTapu Dairesinde Nüfus dairesinde ve evlendirme memuru önünde devlete değeriz. Devlet varlığımızı tanır bizimle ilişkilenir....