Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yusuf Aleyhisselam e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yusuf Aleyhisselam PDF EPUB


Mikail Adıgüzel

Yusuf Aleyhisselam - Mikail Adıgüzel pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mikail Adıgüzel
DOSYA BOYUTU 6,74
TARİH 2012-06-01
ISBN 6055440703
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yüce Allah Kuran-ı Kerim'de insanlara iman, ahlak, yardımlaşma, cesaret, yiğitlik, iffet, haya ve çilelere sabır bakımından Yusuf Aleyhisselam'ı ve kıssasını bir örnek ve rehber olarak göstermiş, bu kıssadan bütün insanlığın dersler ve ibretler almasını istemiştir.Yusuf Aleyhisselam yüce Allah'ın Kuran-ı Kerim'inde gençliğe numune olarak gösterdiği en önemli misallerden biridir.Zira Yusuf Aleyhisselam kardeşlerinin kendisini kıskanması ile başlayan, kuyuya atılması ile derinleşen, köle olarak satılması ile ağırlaşan, evinde kaldığı kadın ile imtahan edilen, iftiraya uğrayup iffet sınavı ile doruğa ulaşan bir insandır.Böylece hem kendi döneminde hem kendinden sonra gelen dönemde genç nesillere iman karakter ve bir iffet örneği olmuştur.

...'un on iki oğlu vardı. Fakat hepsinden çok Hz ... PDF Peygamberler Tarihi-1.PDF | YUSUF ALEYHİSSELÂM ... . Yusuf'u severdi. Onda başka bir güzellik, başka bir zekâ ve kabiliyet belirtisi vardı. Bu âyet:"Yusuf (aleyhisselâm) melike, beni Mısır'ın hazîneleri üzerine emîr tâyin et. Melik'e gelen bu haber üzerine O, derhal Yusuf (aleyhisselâm)ı yanına çağırttı ve etraflıca konuştular. Babası tarafından Yusuf aleyhisselama gösterilen ilgiyi kıskanan diğer kardeşleri bir komplo hazırlarlar. Yûsuf aleyhisselam hiç kimseye bir şey anma ... Yusuf Aleyhisselam « Risale-i Nur Enstitüsü ... . Yûsuf aleyhisselam hiç kimseye bir şey anmasa da olay şehirde süratle duyulur. Bir gün Yusuf aleyhisselâm babasına dedi ki: - Ey babacığım, ben rüyada on bir yıldız ile Güneş'i ve Ay'ı gördüm. Fakat âlemlerin sahibi Allahü Teâlâ, Yusuf aleyhisselâma şöyle vahyetti -Her halükarda Yusuf'u bir müddet zindana atsınlar! Yusuf aleyhisselâm ile beraber zindana iki delikanlı daha girmişti. Sonra zindanda Yusuf aleyhisselâma gelerek: -Yusuf! Ey Sıddik! Yusuf Aleyhisselam'ın kıssaları, büyük hikmetlerle doludur. Hz. Yûsuf (a.s.) Kur'ân'da adı geçen peygamberlerden biridir. Hz Yusuf Aleyhisselam nihat hatipoğlu Video dinle izle. Yusuf aleyhisselam hayatı. Konusu 'İslam büyüklerinin hayatları' forumundadır ve Beyza tarafından 1 Kasım 2013 başlatılmıştır. Yusuf'un on iki kardeşdiler. Yusuf mükemel güzel ve son derece zeki idi. Yusuf Aleyhisselam. Mısır ahâlisine gönderilen peygamber. Yusuf aleyhisselam yedi veya on iki yaşlarındayken on bir yıldız, ay ve güneşin kendisine secde ettiklerini rüyâsında gördü. Yusuf Aleyhisselam. Mısır ahâlisine gönderilen peygamber. Yakub aleyhisselamın oğludur. Annesinin vefatından sonra Yusuf aleyhisselam halasının yanında kaldı. Bismillahirrahmanirrahim(Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın Adıyla). Hz .Yusuf Aleyhisselam, Mısır ahâlisine gönderilen peygamber. Yakub aleyhisselamın oğludur. Annesinin ismi Râhil'dir. Annesinin vefâtından sonra Yûsuf aleyhisselâm halasının yanında kaldı. Bunun için bana bir çıkış yolu nasip et!" Yûsuf aleyhisselâm kuyuda duâ edip Allahü teâlâyı zikretmeye başladı. Yusuf Aleyhisselam. (Firavun hanedanından olup imanını gizleyen mümin bir kişi onlara şöyle demişti:) "Bundan (yani Hz. Yakub Aleyhisselam'ın Görür Hale Gelmesi. YÛSUF ALEYHİSSELÂM I. Bölüm. Mısır ahâlisine gönderilen peygamber. Annesinin vefâtından sonra Yûsuf aleyhisselâm halasının yanında kaldı. Annesinin vefatından sonra Yusuf aleyhisselam halasının yanında kaldı. Yusuf aleyhisselam yedi veya on iki yaşlarındayken on bir yıldız, ay ve güneşin kendis...