Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma II. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

II. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi PDF EPUB


Evren Mercan

II. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi - Evren Mercan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Evren Mercan
DOSYA BOYUTU 9,93
TARİH 2018-10-08
ISBN 9759959159
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

On dokuzuncu yüzyıl, askerî teknolojilerin muazzam dönüşüm geçirdiği bir dönemdi. Yeni teknoloji ürünü çelik zırh ve kuyruktan dolma toplarla donatılmış yeni tipteki ana muharebe gemileri, denizci devletlere denizlerin kontrolü aşamasında önemli bir üstünlük sunsa da, torpidonun keşfiyle bu imkân kısa bir süreliğine sona erecekti. Bir anlamda torpido, deniz savunma doktrinleri ve buna bağlı olarak donanmaların yeniden yapılanması sürecine hatırı sayılır katkılarda bulundu. Osmanlı karar mekanizmasında da bir dönüm noktasını teşkil eden ve donanma stratejisindeki köklü değişimlerin kurgusunu belirleyen hadiseler, torpidonun tarihte ilk defa kullanıldığı 93 Harbi ve akabindeki 1897 Osmanlı-Yunan Harbi’dir. Osmanlı Devleti’nin sahip olduğu iktisadi ve sınai imkânlar doğrultusunda başta “Jeune École” olmak üzere önde gelen deniz harp doktrinlerini kendi jeopolitik ve stratejik hassasiyetlerine göre şekillendirmesi ve bunu muharebe sahasında edindiği tecrübelere uygun biçimde tatbik etmesi, dönemin şartları gözetildiğinde kaçınılmaz bir sonuçtu. Elinizdeki kitapta, Sultan II. Abdülhamid Dönemi boyunca Osmanlı Bahriyesi’nin hızla değişen koşullar altındaki güvenlik hassasiyetleri ve buna bağlı olarak takip ettiği stratejik yaklaşımları doktrin, teçhizat ve personel ekseninde mercek altına alınmıştır. Bu çalışmada Sultan II. Abdülhamid Donanması’nın yeniden yapılanma süreci veyahut daha popüler bir tabirle modernizasyonun, gemi tedarik ve inşa faaliyetlerine olan dolaylı/direkt etkisi ve Osmanlı’nın deniz güvenliğinin sağlaması noktasında ne derece başarı kaydedildiği sorgulanmıştır.

...ılanma süreci veyahut daha popüler bir tabirle ... 2. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi | bkmkitap.com ... ... 2. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi. Dergah Yayınları. 25.50. On dokuzuncu yüzyıl, askerî teknolojilerin muazzam dönüşüm geçirdiği bir dönemdi. Bu çalışmada Sultan II. 2. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi On dokuzuncu yüzyıl, askerî teknolojilerin muazzam dönüşüm geçirdiği bir dönemdi. Bu çalışmada Sultan II. 2. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi. Yazar: Ev ... II. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi... - Fitarih - Tarih Portalı ... . Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi. Yazar: Evren Mercan Yayinevi: Dergah Yayınları. Bu çalışmada Sultan II. Abdülhamid Donanması'nın yeniden yapılanma süreci veyahut daha popüler bir... 2. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi. Bu Üründen Toplam: 0 Ad. Bu çalışmada Sultan II. Abdülhamid Donanması'nın yeniden yapılanma süreci veyahut daha popüler bir tabirle... ...bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Dergah Yayınları Yayınevine ait 2. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. Bu çalışmada Sultan II. : Evren Mercan. 2. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi Evren Mercan Dergah Yayınları | 9789759959159. 2. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi En Uygun Fiyatlarla Kitapefendi ile kapınıza kadar geliyor. 2. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi. Liste fiyatı: 34.00 TL. Bu çalışmada Sultan II. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi book. Read reviews from world's largest community for readers. Start by marking "II. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi" as Want to Read 2. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi. Yayınevi: Dergah Yayınları. Bir anlamda torpido, deniz savunma doktrinleri ve buna bağlı olarak donanmaların yeniden yapılanması sürecine hatırı sayılır... Evren Mercan, 2. Abdülhamid Dönemi Deniz Stratejisi Kitabını Tüm Avrupa'dan Sipariş Etmek İçin Köln Kütüphane'yi tercih edebilirsiniz. Bu çalışmada Sultan II....