Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kipri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kipri PDF EPUB


Dick King-Smith

Kipri - Dick King-Smith pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dick King-Smith
DOSYA BOYUTU 3,29
TARİH 2017-02-14
ISBN 6054325856
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Önce "kipri", sonra "kahraman" olan kirpi Azmi'nin hikâyesi!‘Azmi'nin mahallesinde bütün kirpilerin gitmeye can attığı bir park vardı. Parkın önündeyse vızır vızır işleyen bir cadde... Ah ne zordu caddeden karşıya geçmek! Arabalar, bisikletler, kamyonlar, hepsi kirpiler için hayati tehlike taşıyordu. Azmi ise karşıdan karşıya geçmek için güvenli bir yöntem bulabileceğine inandı. İnsanları izledi, azmetti ve Azmi'nin azmi trafiği yendi!

... (Erinaceidae) familyasından gececil, böcekçil bir memeli cinsi ... Kipri mi, Kirpi mi? Nasıl Yazılır? Hangisi Doğru? ... . Yaklaşık 30 cm boyundadır. Ağırlığı cinsiyete, yaşa ve yaşadığı koşullara bağlı olarak 500-1200 gr. arasında değişir. guzel turkcemizde p ve r harflerinin pek iyi anlasamamasi nedeniyle yumos reklamlarinda da boy gostererek buyuk sukse yapan kirpi hayvaninin halk arasinda yanlis soylenis ve yazilisi. (bkz: kiprit)... Kirpilerin özellikleri nelerdir? Kirpiler memeli bir hayvan o ... Kipri Doğru Yazılışı ... ... Kirpilerin özellikleri nelerdir? Kirpiler memeli bir hayvan olup gececi hayvanlar sınıfında bulunmaktadır. Kirpilerin boyları genel itibariyle 30 santim civarındadır. Kirpi, kirpigiller sınıfından olan ve sırtındaki derisi di...