Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sosyal Demokrasi Okumaları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sosyal Demokrasi Okumaları PDF EPUB


Sosyal Demokrasi Okumaları -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 6,23
TARİH 2012-06-04
ISBN 9944769808
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Günümüzde sosyal demokrasi özgürlük, adalet ve dayanışma ilkeleriyle emeğin savunusunu yapmak olarak algılanmaktadır. Sosyal demokrasi bu ilkeleri güçlü ve Marksist gelenekten süzülerek demokratikleşme sürecinde işçi sınıfının temel değerleri olarak sumuştur. Ancak sosyalizm ve demokratik sosyalizmden evrilen sosyal demokrasinin tam olarak ne olduğu küreselleşmeyle birlikte yeniden tartışmaya açılmıştır. Sosyal demokrasi ve dolayısıyla sosyal devlet küreselleşme sürecinde yeniden bir dönüşüm yaşamıştır.Türkiye'de ise Sosyal Demokrasi'nin seyri ne yazık ki Batı'da geliştiği gibi gelişememiştir. Bunun birçok sebebi olmakla birlikte sosyal demokrasiye inananların ciddi bir entelektüel harekete ve ekole dönüşmemesi en önemli sebeptir. Sadece entelektüel anlamda değil, aynı zamanda klasik tabanından destek bulmaması da siyasal anlamda bu hareketin gelişmesini engellemiştir. Batı'da her zaman iktidar alternatifi olan bu düşüncenin "Türkiye'nin kendine özgü şartları" nedeniyle anlaşılmaması ya da Kemalizm ile eklemlenmesi onu aynı zamanda iktidar alternatifi olmaktan çıkarmış ve dar bir alana hapsetmiştir. Türkiye'de tek parti eleştirisinin yapıldığı son zamanlarda evrensel değerleri sahip bir sosyal demokrasi anlayışı eskiye göre elzem hale gelmiştir.Bu kitap sosyal demokrasi konusundaki çalışmaları ile tanınan siyaset adamlarının, gazetecilerinin ve akademisyenlerin makalelerinin derlemesi ile oluşturulmuştur. Okuyucu hem sosyal demokrasinin Batı'daki serüvenini hem de Türkiye'deki serüvenini bu kitapta bulacaktır.

...layısıyla sosyal devlet küreselleşme sürecinde yeniden bir dönüşüm yaşamıştır ... Sosyal Demokrasi - Vikipedi ... . Türkiye'de ise Sosyal Demokrasi'nin seyri ne yazık ki Batı'da geliştiği gibi gelişememiştir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Sosyal Demokrasi Okumaları. Orion Kitabevi (Ankara). Sosyal demokrasi ve dolayısıyla sosyal devlet küreselleşme sürecinde yeniden bir dönüşüm yaşamıştır. 23.15 TL. Bu kitap sosyal demokrasi konusundaki çalışmaları ile tanınan seçkin siyaset adamlarının, gazetecilerinin ve akademisyenlerin makalelerinin derlemesi ile oluşturulmuştur. Sosyal Demokrasi Okumaları. Bu Üründen Toplam: 0 Ad. "Sosyal Demokrasi Okumaları" i ... Sosyal Demokrasi Okumaları ... . Sosyal Demokrasi Okumaları. Bu Üründen Toplam: 0 Ad. "Sosyal Demokrasi Okumaları" için yorum yapan ilk kişi siz olun Cevabı iptal et. Oyunuz. Oran… Sosyal Demokrasi Okumaları E-kitapları ücretsiz indirin {.Pdf.ePub.iBook}. TAGS ekitap Indir internet üzerinden Sosyal Demokrasi Okumaları kitap epub Türkçe 23.15 TL. Bu kitap sosyal demokrasi konusundaki çalışmaları ile tanınan seçkin siyaset adamlarının, gazetecilerinin ve akademisyenlerin makalelerinin derlemesi ile oluşturulmuştur....