Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Görelilik Nedir? e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Görelilik Nedir? PDF EPUB


Jeffrey Bennett

Görelilik Nedir? - Jeffrey Bennett pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Jeffrey Bennett
DOSYA BOYUTU 11,32
TARİH 2018-09-25
ISBN 9752473522
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Bennett, Einstein’ın düşünceleri üzerine eğlenceli, harikulade bir giriş kitabı yazmış… Anlattıklarının bu kadar anlaşılır olması şahane.” CHOICE “Görelilikle ilgili birçok kaynak okudum, ama hiçbirinin anlatımı bu kitaptaki kadar açık ve merak uyandırıcı değildi. Hem özel hem de genel göreliliğin, özünde basit ve buna rağmen sezgiye dayalı olmayan fikirlerini öğrenmeye hevesli herkes için Jeffrey Bennett’ın kitabı biçilmiş kaftan. Etkileyici biçimde anlaşılır ve ilgi çekici…” Seth Shostak, Üst Düzey Gökbilimci, SETI Institute “...Bennett’ın bu eğlenceli kitabı, okurlara göreliliğin ne olduğunu ve evrenimize dair neleri ortaya koyduğunu gösteriyor.”Publishers Weekly Bir kara deliğe yolculuk etseydiniz, bu yolculuk sırasında gerçekten neler yaşardınız?Çoğumuz, Güneş bir gün ansızın kara deliğe dönüşse Dünya’yı ve beraberinde diğer tüm gezegenleri yutacağını düşünürüz. Fakat yazar ve astrofizikçi Jeffrey Bennett’ın da belirttiği gibi, kara delikler aslında yutmazlar. Bu düşünceyle Einstein’ın görelilik teorilerinden yola çıkan Bennett ışık hızını, zamanın genişlemesini ve uzay zamanın bükülmesini ele alarak konuya oldukça eğlenceli bir giriş yapıyor ve size şöyle bir hikâye anlatıyor:

...ir? Yaşadığımız evrenle ilgili bildiğimiz hemen her şey, Alman bilim insanı Albert Einstein'ın 1905-1915 yıllarında geliştirdiği Genel Görelilik Kuramı ile ... İzafiyet Teorisi(Görelilik Kuramı) Nedir? » Bilgiustam ... ... Bu deneyler ise teorisini destekler nitelikteydi. İzafiyet Teorisi Nedir? Özel Görelilik'te ise yerçekimi kuvvetini hesaba katmamıştır. Görelilik kuramı, temel olarak iki ilkeye dayanmaktadır. COVID-19 Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Genel Görelilik Teorisi Nedir? Genel İzafiyet (Görecelik) Kuramı Bize Ne Öğretir? Evren'e Bakışımızı Kökten Değiştiren Gerçeğe Bir Bakış. İzafiyet, d ... Einstein'ın Genel Görelilik Kuramı Nedir? - YouTube ... . Genel Görelilik Teorisi Nedir? Genel İzafiyet (Görecelik) Kuramı Bize Ne Öğretir? Evren'e Bakışımızı Kökten Değiştiren Gerçeğe Bir Bakış. İzafiyet, diğer bir adıyla genel görelilik Albert Einstein tarafından 1905 yılında ortaya atılmıştır. Adlı makale ile ortaya çıkmış fizik kuramıdır. İzafiyet Teorisi Kısaca Nedir? 6 Mart 2017 İzafiyet Teorisi İzafiyet Teorisi ve albert einstein İzafiyet Teorisi nedir. Özel Görelilik Sayesinde Keşfedilenler. Kütle, hareket halinde cisimlerin hızına izafi olur. Genel Görelilik Kuramı Nedir? muthisbilim15 Ocak 2017Genel, Uzay & Evren. Bu uzayda hareket eden ışık ışınları -genel görelilik kuramına göre- çizdiğiniz çizgileri takip edecektir. Görelilik kısaca anlamı, tanımı: Göreli : Göreceli. Bağıntı : Bir nesneyi başka bir nesne ile uyarlı kılan bağ. Diğer dillerde Görelilik anlamı nedir? Frans...