Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yüzbaşının Kızı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yüzbaşının Kızı PDF EPUB


Alexandr Sergeyeviç Puşkin

Yüzbaşının Kızı - Alexandr Sergeyeviç Puşkin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Alexandr Sergeyeviç Puşkin
DOSYA BOYUTU 4,12
TARİH 2012-01-01
ISBN 9752662780
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Rus Edebiyatının ilk büyük hikayecilerinden Puşkinin en önemli eserlerinden biri olan bu kitapta vatanı ve sevdikleri uğruna canını feda etmekten çekinmeyen bir genç subayın cesaret dolu hayat hikâyesini ve bunun yanında ayrılığı, acıyı ve tertemiz bir sevgiyi bulacaksınız. 

...ri serisinden bir kitapla okumaya devam ediyorum ... Yüzbaşının Kızı Hakkında ve Özeti... | Edebiyat ve Sanat Akademisi ... ... Kitap Hakkında: Adı: Yüzbaşının Kızı. Yazar: Alexandr Sergeyeviç Puşkin. Çeviren: Aslı Tohumcu Sayfa Sayısı: 220. Yüzbaşının Kızı, Pugaçov Ayaklanması sırasında Rus bir subayla görev yaptığı kale komutanı yüzbaşının kızı aralasındaki duygusal ilişkileri konu alır. Yüzbaşının evine gelirler, hizmetçi kız Palaşka sofrayı kurmaktadır. Tam bu sırada Yüzbaşının on sekiz yaşlar ... Yüzbaşının Kızı Özet - Alexandr Puşkin ... . Tam bu sırada Yüzbaşının on sekiz yaşlarında, toparlak yüzlü, pembe yanaklı, açık kumral saçlı kızı Marya İvanovna içeri girer. Yüzbaşının kızının yazdığı mektuptan da söz eder ona. Fakat General'i yine razı edemez. Umutsuzluğa kapılan Pyotr Andreyiç, sevdiği kızı Şvabrin'e kaptırmaktansa ölümü göze alır. Kitabın Adı Yüzbaşının Kızı Kitabın Yazarı Aleksandr PUŞKİN. Yayınevi ve Adresi İş Bankası Kültür Yayınları, İstanbul Basım Yılı 2001 KİTABIN ÖZETİ. "Yüzbaşının Kızı, Puşkin'in Rus nesrini yarattığı öykülerden biridir. Bu nesnel, berrak, yapmacıksız ve vurucu anlatı ancak Puşkin gibi gerçek bir şairin elinden çıkabilirdi." 1799-1837 yılları arasında yaşayan Rus yazar Aleksandr Puşkin'in 1836 yılında yayınlanan, Yemelyan Pugaçov Ayaklanması sırasında yaşanan bir aşk hikayesinin anlatıldığı... Yüzbaşının Kızı, her şeyden önce okurun eline aldığı zaman bir solukta okuyup bitireceği türden bir roman. Okuduğum "Yüzbaşının kızı" kitabında geçen düello sahnesi onun hayatının sonu oluyor. Yüzbaşının Kızı Kitabının Özeti. Eserde anlatılan olaylar Rusya'da 1700′lü yıllarda Çariçe döneminde geçmektedir. Rus ordusundan kıdemli binbaşı rütbesinde emekli olan Andrey Petroviç Grinyov Avdotya Vasilyevna ile evlidir. Pyotr komutanı Miranov tarafından bir akşam yemeği davetinde yüzbaşının kızı Masha ile tanışır ve ona aşık olur. Bu, Masha tarafından kurları reddedilmiş olan Şvarbin ile Pyotr arasını acar. Yüzbaşının evine gelirler, hizmetçi kız Palaşka sofrayı kurmaktadır. Tam bu sırada Yüzbaşının on sekiz yaşlarında, toparlak yüzlü, pembe yanaklı, açık kumral saçlı kızı Marya İvanovna içeri girer....