Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarihsel Süreçte Kürt Coğrafyasında Tasavvuf ve Tarikatlar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarihsel Süreçte Kürt Coğrafyasında Tasavvuf ve Tarikatlar PDF EPUB


Dr. Ali Tenik

Tarihsel Süreçte Kürt Coğrafyasında Tasavvuf ve Tarikatlar - Dr. Ali Tenik pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Ali Tenik
DOSYA BOYUTU 4,87
TARİH 2019-09-25
ISBN 6055053659
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kürtler arasında yazılı eğitim olgusu yaklaşık olarak X. yüzyıla dayanmaktadır. Başta Anadolu’daki Kürtler olmak üzere diğer coğrafyada yaşayan Kürtler arasında eğitimin asıl unsurunu medrese kurumları yüklenmiştir. Bu medreselerde birçok değerli âlim ve aydın insan yetişmiştir. Gözde olan bu eğitim kurumlarında sadece Kürtler değil, Türk, Azerî, Arap, Endenozyalı, Çerkez, Çeçen, Laz, Gürcü ve Fars toplumlarında birçok genç insan yetişmiştir. Buralarda eğitim alan insanlar, ilmî yönden tam olarak yetiştikten sonra, yaşadıkları toplumlara dönerek, ilim ve ahlâkî yönden halkın eğitimini üstlendiler. Toplumu aydınlatma konusunda öncülük görevini yerine getirdiler. Bu medrese geleneği zamanla bütün Kürt coğrafyasına kök salarak yayılmıştır.Yapılan araştırmalarda, dünyada medrese eğitim geleneğinin en yaygın olduğu bölgelerin başında Hindistan ondan sonra da Kürt nüfusun yaşadığı bölgeler gelmektedir. Kürt coğrafyasında bu eğitim, 15, 20 ve 25 yıllık eğitimlerden sonra 5 yıl verilen zorunlu tasavvuf ve tarîkat eğitimiyle tamamlanmaktadır. Bu da tasavvuf ve tarîkatların toplumun en önemli birleşeni olduğu gerçeğinin bir kanıtıdır. Fakat ne yazık ki, ilâhî terbiye ile insan yetiştiren, ilim yuvaları olan bu kurumların bugün izine rastlanmamaktadır.

...avvuf ve Tarikatlar-Nubihar Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme ... Tarihsel Süreçte Kürt Coğrafyasında Tasavvuf ve Tarikatlar ... ... 21.60 TL. Kürt coğrafyasında bu eğitim, 15, 20 ve 25 yıllık eğitimlerden sonra 5 yıl verilen zorunlu tasavvuf ve tarîkat eğitimiyle tamamlanmaktadır. Ali Tenik. Kürtler arasında yazılı eğitim olgusu yaklaşık olarak 10. yüzyıla dayanmaktadır. Başta Anadolu'daki Kürtler olmak üzere diğer coğrafyada yaşayan Kürtler arasında eğitimin asıl unsurunu... Fırsat Ürünleri - E ... Tarihsel Süreçte Kürt Coğrafyasında Tasavvuf ve Tarikatlar... ... . Başta Anadolu'daki Kürtler olmak üzere diğer coğrafyada yaşayan Kürtler arasında eğitimin asıl unsurunu... Fırsat Ürünleri - E-Kitap. ❬ Anasayfa. Tarihsel Süreçte Kürtler Coğrafyasında Tasavvuf ve Tarikatlar. Kürt coğrafyasında bu eğitim, 15, 20 ve 25 yıllık eğitimlerden sonra 5 yıl verilen... Bu medrese geleneği zamanla bütün Kürt coğrafyasına kök salarak yayılmıştır. Kürt coğrafyasında bu eğitim, 15, 20 ve 25 yıllık eğitimlerden sonra 5 yıl verilen zorunlu tasavvuf ve tarîkat eğitimiyle... ACIKLAMA Tarihsel Süreçte KÜRT COĞRAFYASINDA TASAVVUF VE TARİKATLAR Ali Tenik Kürtler arasında yazılı eğitim olgusu yaklaşık olarak X. yüzyıla dayanmaktadır. Kürt coğrafyasında bu eğitim, 15, 20 ve 25 yıllık eğitimlerden sonra 5 yıl verilen zorunlu tasavvuf ve tarîkat eğitimiyle tamamlanmaktadır. 18 TL. Tarihsel Süreçte Kürt Coğrafyasında Tasavvuf ve Tarikatlar 18,00 TL. 21.06 TL. Kürt coğrafyasında bu eğitim, 15, 20 ve 25 yıllık eğitimlerden sonra 5 yıl verilen zorunlu tasavvuf ve tarîkat eğitimiyle tamamlanmaktadır. 21.06 TL. Kürt coğrafyasında bu eğitim, 15, 20 ve 25 yıllık eğitimlerden sonra 5 yıl verilen zorunlu tasavvuf ve tarîkat eğitimiyle tamamlanmaktadır. Kürt coğrafyasında bu eğitim, 15, 20 ve ...