Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Uluslararası İlişkiler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Uluslararası İlişkiler PDF EPUB


Jon C. Pevehouse

Uluslararası İlişkiler - Jon C. Pevehouse pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Jon C. Pevehouse
DOSYA BOYUTU 7,8
TARİH 2017-09-08
ISBN 6054665204
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Artık markalaşmış yazarlar olan Goldstein ve Pevehouse’un dünyada çok satan ve en çok başvurulan, alanındaki lider ders kitabı Uluslararası İlişkiler, hem alanın teorisine hem de aktüel gelişmelere dair en kapsamlı ve en güncel giriş kaynağıdır. Uluslararası ilişkilerin çekirdeği sayılan klasik konuların yanında daha bütünleşmiş ve giriftleşmiş aktörler ve aralarındaki ilişkilerin doğası ve muhtevasına dair, standart ders kitabı sıkıcılığından oldukça uzak, kolay anlaşılır ve zevkle okunur bir dile sâhip olan bu kitapta, günümüz dünyasının öne çıkan uluslararası ekonomi-politik, uluslararası ticaret, finans, sürdürülebilir kalkınma, çevre, sağlık ve nüfus politikaları ve küresel eşitsizlik gibi meseleleri üzerine de kapsamlı bir perspektif sunulmakta. 2013-2014 güncellemesini içeren 10. edisyondan yapılan bu çeviri birçok uluslararası ilişkiler kitabı tarafından da örnek alınan sistematiği ve içeriği ile pedagojik ve akademik yönden oldukça tatmin edicidir. Okunurluğu ve anlaşılırlığı daha da artıran ve pekiştirmeyi kolaylaştıran diğer başlıca özellikler ise şunlardır: • Kavramları ve Güncel Olayları Keşfedin Güvenlikle ilgili, ekonomik ve uluslararası olaylar hakkında dengeli bir araştırma içermektedir. • Terminolojik Dağarcığınızı Genişletin Sayfa kenarlarında, bölümde geçen anahtar terimler hakkındaki açıklamalar kitabın verimliliğini artırmaktadır. • Eleştirel Düşüncenizi Geliştirin “Eleştirel Düşünce Soruları” bölümü öğrencilere uluslararası ilişkiler teorisini güncel dünya problemlerine nasıl uygulayacakları konusunda yardımcı olur. • Öğrencilerin Dikkatini Çekin Sayısız şekil, harita ve fotoğraf güncel ve canlı bir okuma deneyimi sunmaktadır.

...n. Uluslararası İlişkiler ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler arasında ne fark var? By Yusuf Taner KILAVUZ on 3 Ocak 2017 ULUSLARARASI İLİŞKİLER TEORİLERİ ... Uluslararası İlişkiler Bölümü; İş Olanakları, Maaş... | Ekonomi Hukuk ... . Uluslararası İlişkiler mezunu, Kamu Yönetimi Yüksek Lisans öğrencisi [email protected] Uluslararası ilişkiler, faaliyetleri ve durumları kendi dışındakiler! etkileyen ya da birbirini etkileyen aktörlerin ilişkileridir. Etkileşim karşılıklı bir etki doğurma demektir. Dünya üzerindeki birçok ülkenin dünü, bugünü ve yarınını değerlendirmek, küresel olarak gelişen olayları ... Uluslararası İlişkiler | Anadolu Üniversitesi ... . Etkileşim karşılıklı bir etki doğurma demektir. Dünya üzerindeki birçok ülkenin dünü, bugünü ve yarınını değerlendirmek, küresel olarak gelişen olayları takip ve analiz etmek uluslararası ilişkiler öğrencisinin ilgi alanı dahilindedir. "Ekonomi, siyasal bilimler, yönetim bilimleri ve uluslararası ilişkiler alanlarında, evrensel nitelik ve ölçekte bilimsel üretim yapmak; öğrenci ve öğretim üyelerinin uluslararası hareketliliğini destekleyen... ...olarak "Bölgesel İlişkiler: Avrupa Birliği ve Akdeniz Çalışmaları" tezsiz yüksek lisans, Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans ve Uluslararası İlişkiler Bütünleşik Doktora programları da bulunmaktadır....