Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı’ndaKonak Ve YalıRoman ve Hikaye e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı’ndaKonak Ve YalıRoman ve Hikaye PDF EPUB


Mustafa Dere

İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı’ndaKonak Ve YalıRoman ve Hikaye - Mustafa Dere pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mustafa Dere
DOSYA BOYUTU 3,36
TARİH 2015-09-02
ISBN 6055583651
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türk mimarîsinin özel ve özgün ürünleri olan “konak”, “köşk” ve “yalı” bugün bir yapı tarzı olarak ortadan kalkmış yahut eskinin restore edilmesi yoluyla başka amaçlarla kullanılıyor olmasına rağmen Osmanlı aristokrat, burjuva ve zengin hayatının önemli bir parçasını oluşturuyordu. Birbirinin türevi olan fakat farklı görünüşlerde ortaya çıkan bu yapılar, söz konusu hayatın bir unsuru olduğu kadar onun yansıma alanı da demektir. Osmanlı İmparatorluğunun yıkılışı sürecinde geçirilen sancılar ise başta doğrudan doğruya yönetimle iç içe olan ailelere ve dolayısıyla onların oturduğu konaklara, yalılara ve köşklere yansımıştır. Edebiyatla hayatın birebir münasebet içinde olması, bu yansımayı kurgusal anlamda çarpıcı yönleriyle takip edebilmemizi sağlamaktadır. Mustafa Dere, İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı’nda Konak ve Yalı adlı bu çalışmasında, konuyu roman ve hikâye cihetiyle inceleyip Türk Edebiyatı’ndan birtakım örnekler vermiştir. Palet Yayınları olarak çalışmanın, dar anlamda Türk Edebiyatı’na geniş anlamda ise Türk kültürüne önemli katkılar sağlayacağı kanaatindeyiz.

...isteyenleri engellemek için kurulan sitemizde Edebiyat Kitapları 50 ... İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda Konak ve Yalı: Roman... ... .000'e yakın içerik... Edebiyat Kitapları. Türk mimarisinin özel ve özgün ürünleri olan *konak*, *köşk* ve Yeni Türk Edebiyatı'nda Konak ve Yalı adlı bu çalışmasında, konuyu roman ve hikaye cihetiyle inceleyip Türk... Mustafa Dere. Türk mimarîsinin özel ve özgün ürünleri olan "konak", "köşk" ve "yalı" bugün bir yapı tarzı olarak ortadan kalkmış yahut eskinin restore edilmesi yoluyla başka amaçlarla kullanılıyor... ...ve özgün ürünleri olan "konak" "köşk" ve "yalı" bugün ... İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda Konak ve Yalı ... ... ...ve özgün ürünleri olan "konak" "köşk" ve "yalı" bugün bir yapı Mustafa Dere İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda Konak konuyu roman ve hikâye cihetiyle inceleyip Türk Edebiyatı'ndan... KİTABIN ADI. : İhtişamdan Sefalete Yeni Türk Edebiyatı'nda Konak ve Edebiyatla hayatın birebir münasebet içinde olması, bu konuyu roman ve hikâye cihetiyle inceleyip Türk Edebiyatı'ndan... Edebiyatla hayatın birebir münasebet içinde olması, bu yansımayı kurgusal anlamda çarpıcı yönleriyle takip edebilmemizi sağlamaktadır. Mustafa Dere, İhtişamdan Se...