Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türkçenin Ses Bilgisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türkçenin Ses Bilgisi PDF EPUB


Mustafa Volkan Coşkun

Türkçenin Ses Bilgisi - Mustafa Volkan Coşkun pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mustafa Volkan Coşkun
DOSYA BOYUTU 10,52
TARİH 2016-10-07
ISBN 6059241045
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İnsan hayatının hemen hemen her alanını ilgilendirmesine, diğer bütün bilim dallarıyla ilişkisi olmasına rağmen, ülkemizde deneyli fonetik araştırmalarına hemen hemen hiç yer verilmediği hepimizce bilinmektedir. 2000 li yıllara gelinceye kadar, laboratuvar destekli olarak yapılan fonetikle ilgili araştırma ve çalışma yok denecek kadar azdır. Hâlbuki, fonetik ile ilgili çalışmaların geçmişi Batı da çok eskilere kadar dayanmaktadır deneyli araştırmalara ise, tam yüz önce 1900 lü yılların başında başlamış ve günümüze kadar on binlerce çalışma ortaya konmuştur.Dildeki anlamlı birimleri oluşturan seslerle tanış olmadan, konuşmayı ve okumayı, dilin arzu ettiği biçimde gerçekleştirmek ve doğru iletişimler kurabilmek mümkün değildir. Bu durum, sesle ilgili çalışma ve araştırmalara yoğun olarak başlamanın gerekliliğini ortaya koymaktadır. Dille ilgilenen araştırmacıların hiç olmazsa bir bölümünün, fonetik alanına, özellikle deneyli fonetik alanına kayması, ülkemizde konuyla ilgili araştırmaların artması ve fonetiğin diğer bilimlerle olan ilişkilerinin ortaya konması bakımından çok yerinde ve faydalı olacaktır.Elinizdeki kitapta, hem fonetiğin bütün alanlarına hem de onun, dil bilgisi ve dil biliminin araştırma alanlarından morfoloji, sentaks ve semantikle olan ilişkilerine yer verilmeye çalışılmıştır. Kitap iki bölümdür birinci bölümdeki konular lise ve üniversitelerde okutulan dil bilgisi ve ses bilgisi derslerine, ikinci bölümdeki konular, ses bilgisi alanına özel olarak ilgi duyanlara, araştırmacılara, şarkı sözü ve şiir yazanlara konuşma, okuma, özellikle şiir okuma becerilerini geliştirmeye çalışanlara hitap edecek tarzda hazırlanmıştır. 

...ere 29 ses vardır. Bunların 8 tanesi ünlü, 21 tanesi de ünsüzdür ... Ses Bilgisi - Ses Olayları Konu Anlatımı | DilBilgisi.net ... . Seslerin bir dilin ses sistemi içindeki işlevlerine odaklanır. Temel sorusu; bir sesin anlam ayırıcı işlevinin olup olmadığıdır. Görevsel ses bilgisi olarak da tanımlanabilir. Türkçe Ses Bilgisi , Kullanıcı Oyu: 4 / 5. Lütfen oylayın. Fonoloji, dil bilgisindeki kurallarla ilgilenir. Seslerin bir dilin ses sistemi içindeki işlevlerine odaklanır. Ses Bilgisi‎ > ‎. Kağan > hakan, Kangı > hangi, Kanı > hani. T ... Ses Bilgisi Konu Anlatımı - ÜniversiteGO - ÜniversiteGO ... . Ses Bilgisi‎ > ‎. Kağan > hakan, Kangı > hangi, Kanı > hani. Türkçe sözcükler (yansıma sesleri hariç) c, f, h, j, l, m, n, p, r, ş, v, z ünsüzleriyle başlayamaz. TÜRKÇE SES BİLGİSİ, SES BİLGİSİ, ÜNLÜ HARFLER, ÜNSÜZ HARFLER, Ünsüz yumuşaması, Ünsüz sertleşmesi, Ünlü daralması, Ünlü değişimi....