Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yetişkin Eğitimi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yetişkin Eğitimi PDF EPUB


III Elwood F. Holton

Yetişkin Eğitimi - III Elwood F. Holton pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR III Elwood F. Holton
DOSYA BOYUTU 7,99
TARİH 2015-09-17
ISBN 9752564619
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İnsan Kaynakları ve Yetişkin Eğitimi Üzerine Tartışmasız Bir Kaynak“Klasik bir eserin en iyi şekilde güncellenmiş versiyonu…Yetişkin Eğitimi alanında üniversite, iş dünyası ve STK’larda görev yapanların mutlaka okuması gerek.”Sam Stern, Oregon State Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi DekanıYetişkinlerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş bir eğitim nasıl olmalıdır? Yetişkinler çocuklardan daha mı farklı bir şekilde öğrenirler? Yaşam deneyimleri öğrenme sürecini nasıl etkiler?‘70’li yıllarda eğitim kuramlarını âdeta dönüştüren “Yetişkin öğrenme” yaklaşımının öncüsü yazar Malcolm Knowles’in yola çıkış noktasında işte bu sorular vardı. Öz yönetimli, deneysel, sorun odaklı bu yaklaşım ilkeleri dünya çapında etkili oldu ve hâlen öğrenme pratiklerimizin temeli niteliğinde. Bu ilkeleri anlamak, motivasyonu artırmada ve yetişkin eğitimini başarıya ulaştırmada önemli bir yapı taşı. Yetişkin eğitimi ile bütün-parça-bütün prensibi, bilgi işlem teknolojileri ve nöroloji arasındaki ilişki gibi güncel konulara da dikkat çekiliyorEğitim alandaki en son araştırmalar ışığında güncellenen bu klasik kitap, araştırmacı, eğitimci, öğrenci, yetişkin eğitimi uzmanı, yönetici adayı ya da insan kaynakları çalışanları için mutlaka istifade edilmesi gereken bir kaynak.

...irilmesi. HAZIRLAYAN Deniz YAYLA. İçerik Yetişkin Kimdir? Yetişkin Eğitimi Nedir? Yetişkin Eğitiminin Temel İlkeleri (Andragoji) Yetişkinlerde Öğrenme Yetişkinlerin Öğrenme Özellikleri Yetişkinlerin Etkili Öğrenme Yolları ... PDF Yetişkin eğitmcisi | yetişkin eğitimi ilkeleri ... . Yetişkin eğitimi nedir? Yıllar önce eğitmenlik yolculuğuna çıkarken bilgi birikimim ve deneyimlerim kadar aktarım yöntemlerini geliştirmem gerektiğini de kısa sürede öğrendim. Yetişkin eğitiminin temel prensipleri. Yrd. Doç. Dr. Mustafa KÖYLÜ. Ondokuz Mayıs Ü. İlahiyat Fakültesi. Din Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi. GİRİŞ. Eğitim insanlık tarihiyle başlar. Meseleye yetişkin eğitimi aç ... 3.6. YETİŞKİN EĞİTİMİN TEMEL PRENSİPLERİ - İçindekiler ... . Yetişkin eğitiminin temel prensipleri. Yrd. Doç. Dr. Mustafa KÖYLÜ. Ondokuz Mayıs Ü. İlahiyat Fakültesi. Din Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi. GİRİŞ. Eğitim insanlık tarihiyle başlar. Meseleye yetişkin eğitimi açısından baktığımızda şu sonuçlara varabiliriz: Yetişkin dershanesinde yetişkinin tecrübeleri öğretmenin bilgisi kadar önemlidir. Yetişkin eğitimi yetişkin kimdir? Dünya Sağlık Örgütü 24 yaş üzerindekileri yetişkin olarak kabul etmiştir. Yetişkinliğin başlangıcı, öğrenim yaşını bitirmiş, bir işe girmiş olmakla tanımlanmaktadır. 4-YETİŞKİN EĞİTİMİ ÖĞRENME ŞEKİLLERİ-DERS 4-İSG-YUNUS KAYA - Про...