Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Envaru’l-Kulub e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Envaru’l-Kulub PDF EPUB


Yegen Mahmud

Envaru’l-Kulub - Yegen Mahmud pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yegen Mahmud
DOSYA BOYUTU 8,42
TARİH 2018-10-02
ISBN 6054635528
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Şeyh Bedreddîn-i Rûmî’nin müridi olan Yėgen Mahmûd adlı bir yazar tarafından kaleme alınan Envâru’l-Kulûb, 15. yüzyılda, Eski Anadolu Türkçesiyle yazılmış mensur bir akâid-nâme örneğidir. Kendisini “’İlm yokdur ma’rifetsüz bir fakîr/Kamu kullardan za’îf hor u hakîr” olarak tanıtan Yėgen Mahmûd, Envâru’l-Kulûb’da açık ve anlaşılır dili sayesinde dinî bilgileri akılda kalıcı bir şekilde sunmaktadır. Eserin içeriğindeki bilgiler yer yer dinî bilgi seviyesi çok yüksek olmayan halka hitap ederken yer yer de münevver kişilere hitap etmektedir. Eserde tevhîd, Kur’ân-ı Kerîm, hurûf-ı mukatta’ât, Hz. Muhammed, iman, namaz, zikir, akıl, nefis, vesile, mürid ve kerâmet bâblarında dinî meseleler, akıcı bir üslupla ve tasavvufî yorumlarla açıklanmıştır. Bu çalışmada Envâru’l-Kulûb’un metni, dil ve muhteva bakımından incelemesi ve dizinleri sunulmuştur.

...eme alınan Envaru'l-Kulub, 15. yüzyılda ... Envar Ül Kulub, 97 TL, Kapıda Öde, El Hac Muzaffer Ozak, Salah Bilici ... ... 3 Eski Anadolu Türkçesi Dönemine Ait Bir Akâid-Nâme ENVÂRU L-KULÛB İnceleme - Metin - Dizin 2018, DÜN BUGÜN YARIN YAYINLARI Tüm hakları saklıdır. Envârûl-Kulûb. today İş Gününde Kargoda. Ürün Adı. Envaru'l-Kulub. Yazar. Yegen Mahmud. Bu çalışmada Envâru'l-Kulûb'un metni, dil ve muhteva bakımından incelemesi ve dizinleri sunulmuştur. ENVARÜL KULÜB KALBLERİN NURLARI (3 C ... Envaru'l-Kulub En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . ENVARÜL KULÜB KALBLERİN NURLARI (3 CİLT TAKIM)-SALAH BİLİCİ KİTABEVİ YAYINLARI SAHAF-12345678300740-Elhac Muzaffer Ozak-0000-00-00... Envaru'l-Kulub. 64,80 TL. Kendisini "'İlm yokdur ma'rifetsüz bir fakîr/Kamu kullardan za'îf hor u hakîr" olarak tanıtan Yėgen Mahmûd Envâru'l-Kulûb'da açık ve anlaşılır dili... ENVARÜL KULUB KALBLERİN NURLARI 3. CİLT kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. ELHAC MUZAFFER OZAK kitapları ve SALAH BİLİCİ YAYINLARI 1979 baskısı kitaplar ile ikinci el ve... 72 TL. Şeyh Bedreddîn-i Rûmî'nin müridi olan Yėgen Mahmûd adlı bir yazar tarafından kaleme alınan Envâru'l-Kulûb 15. yüzyılda Eski Anadolu Türkçesiyle yazılmış mensur bir... 90 TL. Şeyh Bedreddîn-i Rûmî'nin müridi olan Yege...