Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Cinsellik MuammasıTürkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Cinsellik MuammasıTürkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet PDF EPUB


Cinsellik MuammasıTürkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 9,19
TARİH 2012-06-07
ISBN 9753428699
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkiye'de 2000'li yıllardan günümüze Queer kuramının ve politikalarının geçirdiği aşamaları özgün bir literatür taramasıyla anlatmayı amaçlayan bu kitapta, Adnan Yıldız, Alisa Lebow, Başak Ertür, Birkan Taş, Bülent Somay, Cenk Özbay, Cihat Arınç, Erdal Partog, Evren Savcı, Fatih Özgüven, Nami Başer, Özlem Güçlü, Sibel Yardımcı, Tuna Erdem, Veysel Eşsiz ve Zeynep Direk'in yazılarının yanı sıra Deniz Kandiyoti ve Cüneyt Türel ile yapılan söyleşiler ve sanatçılar Erinç Seymen, Murat Morova, Nilbar Güreş ve Taner Ceylan'ın eserlerinden örnekler yer alıyor.Cinsellik Muamması'nda bugüne dek Queer kuramına getirilen eleştiriler ele alınırken şu sorulara da yanıt aranıyor: Uluslararası LGBTQ hareketinin söylemi, ideolojisi ve kavramları ötesinde başka/alternatif queer siyasetleri ve cemaat algıları tahayyül edilebilir mi? Yerelliğe yönelik duyarlılık uluslararası LGBTQ hareketinin yarattığı "epistemolojik şiddet"i kırmada bir rol üstlenebilir mi? Yerellik ve alternatif, Batı-dışı bağlam ve politikalar üzerindeki vurgu, bir "otantiklik fetişizmi"ne ve tersten, başka türlü bir özcülüğe sürüklenme tehlikesi taşır mı?Kitap, Türkiye'deki yerel LGBTQ kültürünün felsefe, sosyoloji, psikanaliz, kültürel incelemeler, tarih, hukuk, insan hakları, aktivizm, sanat, görsel kültür vb. sahalardaki yansımalarını ifade eden bir dil, kuram ve özgün bir literatür oluşturarak queer ile ilgili genel tartışmalara orijinal bir bağlam ve katkı sunmayı hedefliyor.

... Çocuk Eğitimi. Kültür. Alt Kategoriler ... Cinsellik Muamması Türkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet ... . Antropoloji. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Cinsellik Muamması - Türkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet Yazar:Kollektif Yayınevi:Metis Yayınları Hazırlayan... Cinsellik Muamması'nda bugüne dek Queer kuramına getirilen eleştiriler ele alınırken şu sorulara da yanıt aranıyor: Uluslararası LGBTQ hareketinin söylemi, ideolojisi ve kavramları ötesinde... Cinsellik Muamması'nda bugüne dek Que ... Cinsellik Muamması Türkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet ... ... Cinsellik Muamması'nda bugüne dek Queer kuramına getirilen eleştiriler ele alınırken şu sorulara da yanıt aranıyor: Uluslararası LGBTQ hareketinin söylemi, ideolojisi ve kavramları ötesinde... Cinsellik Muamması. Okuma listeme ekle. ve politikalarının geçirdiği aşamalar, Metis Yayınevinden çıkan, "CinsellikMuamması - Türkiye'de Queer Kültür ve Muhalefet" kitabında anlatılıyor. Cüneyt Çakırlar ve Serkan Delice'nin, Türkiye 'de Queer Kültür ve Muhalefet altbaşlığını taşıyan Cinsellik Muamması adlı çalışması, Türkiye'de cinselliği Queer Kuram, kültür, toplum... Cinsellik Muamması Türkiyede Queer Kültür ve Muhalefet. Üzgünüz ! Bu ürün şu anda satışta değildir. Ürün Adı: Cinsellik Muamması Türkiyede Queer Kültür ve Muhalefet. Mağaza: TveT. Cinsellik Muamması`nda bugüne d...