Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma A'mak-ı Hayal (Hayal Alemi) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

A'mak-ı Hayal (Hayal Alemi) PDF EPUB


Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi

A'mak-ı Hayal (Hayal Alemi) - Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi
DOSYA BOYUTU 7,98
TARİH 2017-05-05
ISBN 6054921911
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

A‘mâk-ı Hayal, yazarın “hakikat” konusunda¬ki kanaatini dile getiren ve daha çok “vahdet-i vücûd” fikrinin hâkim olduğu tasavvufî ve ahlâkî bir romandır. Eserdeki olaylar mezarlıktaki bir kulübede yaşayan Aynalı Baba ile Raci arasında geçmektedir. A‘mâk-ı Hayal isimli bu romanda, hakikate susamış bir ruhun, onu aramak için manevî âlemlerde yaptığı seyahatler anlatılmaktadır. Roman kahramanı Raci’nin şahsında felsefenin insanı mutluluğa ulaştırmayacağı anlatılmaya çalışılmaktadır.Bu eseri yeniden yayımlarken istifadeyi arttırmak için, sadeleştirme yönüne gidilmiştir. Sadeleştirmenin eserin aslının yerine geçmemesi ve eserin orijinalinin unutul¬maması, arzu edenlerin eseri aslından okuyabilme¬lerini sağlamak için aslı da verilmiştir. Elinizdeki kitap, birincisi sadeleştirilmiş şekli, ikincisi de eserin aslı olmak üzere iki kitaptan meydana gelmektedir. Yayımlandığında geniş ilgi gören eseri yazarın ifadesiyle, “Bu kitabı, hakikat düşüncesi ile dolu olan vicdan¬lar, âkıbetle ilgili bahisleri seven insanlar zevkle oku¬yabilirler.”

...rine hücum edecek kadar ileri gittiler. Hayal edemeyeceğim bir güzellik gözlerimi kamaştırdı ... A'mak-ı Hayal - Ekşi Sözlük ... . Amak-ı Hayal. Yazan Filibeli Ahmed Hilmi Write on Perşembe, 11 Mayıs 2017 Yayınlandığı Kategori Kitap Okunma 2365 kez. Hayal aleminde yaşayan ruhçulardan uzaklaştım. A'mâk-ı Hayâl ne demek. Âmâk-ı Hayâl ("Hayâlin Derinlikleri"), Şehbenderzâde Filibeli Ahmed Hilmi tarafından 1910'da yazılmış bir eserdir. Bu ney sesiyle Râci dalar ve hayaller görmeye başlar. A'MAK-I HAYAL Hayalin Derinlikleri. Bu ... Amak-ı Hayal Özet - Filibeli Ahmed Hilmi ... . Bu ney sesiyle Râci dalar ve hayaller görmeye başlar. A'MAK-I HAYAL Hayalin Derinlikleri. Bu özet 19.03.2018 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Adnan ECEVİŞ tarafından çıkarılmıştır. "Var" ile "Yok "un hikayesi bir kitap. Tedarik Süresi Aynı Gün Olan Siparişler 24 Saatte KARGODA. A`mak-ı Hayal - Hayal Alemi Bilge Kültür Sanat. Amak ı Hayal Kaldırım Yayınları 9786052032053 Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi. Şehbenderzade Filibeli Ahmed, A'mâk-ı Hayâl(Hayalin Derinlikleri), Çev. Râci'nin ilk hayal âlemleri yolculuğunda hedefi ''Hiçlik Tepesi'dir''. Bu yolculukta kendisine Buda yoldaşlık eder. sonraki. amak ı hayal. ara. potter hayranlığı içinde yanıp tutuşan çocuklara birer tane hediye edilmeli bence, en azından bir şeyler ifade edebilen bir hayal alemi, kahramanlık öyküleri olabilsin diye... Amak-ı Hayal Bölümler; 1.Bölüm 2.Bölüm 3.Bölüm 4.Bölüm 5.Bölüm 6. Bölüm 7. Bölüm 8. Bölüm 9. Bölüm 10. Fakat tüm görünenler toplu hipnoza girip ortak bir hayal görmekten ibaretti. Kitabın Adı : Amak-ı Hayal - Hayalin Derinlikleri. Kitabın Yazarı : Şehbenderzâde Filibeli Ahmed bir yıl süren bir seyahatten sonra, bu sonsuz âlemlerin Allah'ın yüceliği karşısında bir hiç olduğunu anlar....