Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ezra Pound e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ezra Pound PDF EPUB


Alec Marsh

Ezra Pound - Alec Marsh pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Alec Marsh
DOSYA BOYUTU 5,64
TARİH 2015-10-02
ISBN 9750834004
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Konfüçyüs hayranı barış aktivisti, vatan haini, faşist ve şair... Yoksa akıl hastası mı?Modernizmin en etkili şairlerinden Ezra Pound’un tartışmalı kişiliğine kayıtsız kalmak olanaksızdır. Cömert editoryal katkılarıyla desteklediği şair ve yazarlar arasında Joyce ve Eliot gibi dev isimler vardır. Pound olmasaydı modernizm edebiyatta bunca etkiliolmayabilirdi. “Şairler şiirleriyle düşünürler; şiir aynı zamandatarih ve dünya hakkında düşünmenin bir biçimidir” diyen Alec Marsh bu kitapta Pound’un yazılarını, mektuplarını, şiirlerini ve başyapıtı Kantolar’ı bu düşünme biçiminin örnekleri olarak ele alıyor.Pound’un yer yer karanlık yapıtını olduğu kadar, çoğu kez öfke uyandıran görüşlerini, siyasi tavrını ve kişiliğini de bizler için “anlaşılır” kılıyor. Zaman Pound’un siyasetini mahkûm etti ve onunla birlikte şiirin çoğu da gitti. Bunun başlıca nedeni şiirinin başarısız olması değil, okurların Pound’u anlamaya daha az hevesli olmalarıdır, çünkü ne bulacaklarından korkmaktadırlar. 

...nd he grew up in Philadelphia. İngiliz ve Amerikan şiirini derinden etkileyen Pound "şairler şairi" olarak nitelendirilmiştir ... Ezra Pound - Ekşi Sözlük ... . Ezra Pound (1885 İdaho-1972 Venedik) MsXLabs.org & MORPA Genel Kültür Ansiklopedisi. The following year Pound founded the Imagist movement in literature. Because of his politics, Ezra Pound was refused the honours due to him until after his death on 1st November 1972. Amerikan şiirinin büyük ismi, modern şiirin öncülerinden Ezra Pound'un Cathay'i Ülkü Tamer çevirisiyle yeniden raflarda ... Ezra Pound - Journalist, Poet - Biography ... . Amerikan şiirinin büyük ismi, modern şiirin öncülerinden Ezra Pound'un Cathay'i Ülkü Tamer çevirisiyle yeniden raflarda. Ezra Pound'un Cathay'inin yeni baskısı, postmodern atmosferden güç … Ezra Pound was born in a frontier town in Idaho, 1885, the son of an assistant assayer and the grandson of a Congressman. One could say that both economics and politics were in his blood. Ezra Weston Loomis Pound, born on October 30, 1885, in Hailey, Idaho, obtained an M.A. in Romantic literature after attending the University of Pennsylvania and Hamilton College from 1901 to 1906....