Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Arıburnu 1915 (Ciltli-Kitap Boy) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Arıburnu 1915 (Ciltli-Kitap Boy) PDF EPUB


Haluk Oral

Arıburnu 1915 (Ciltli-Kitap Boy) - Haluk Oral pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Haluk Oral
DOSYA BOYUTU 5,76
TARİH 2012-06-01
ISBN 6053606086
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Çanakkale’de savaşan taraflar için siperin gerisi yoktu. Bir tarafta deniz, öbür tarafta yalçın sırt; siper tam bir kapandı. Ölümün her an kol gezdiği bu siperler, destanlaşan insan öykülerinin de mekânı olmuştu. Artık padişahı adına değil bilfiil kendi toprağı, yurdu uğruna savaşan Osmanlı neferi için her siper vatandı. Anzak askeri ise, Büyük Britanya İmparatorluğu´nu sorgulamaya başlamış, o siperlerde yazdığı kahramanlık destanıyla uzak diyarlarda kimliğini oluşturmaya yönelmişti. Çanakkale´de savaşanlar ortak bir kaderi paylaşmıştı. Sekiz, on, yirmi metre uzaklıktaki karşılıklı siperlerde sürdürülen ölüm-kalım kavgası içinde birbirlerine saygı duymayı öğrenmişler; bu kader ortaklığı savaştan sonra kurulan dostluk ilişkilerinin de temellerini atmıştı.Haluk Oral´ın yaklaşık 20 yıllık tutkusunun, adeta iğneyle kuyu kazarcasına derlediği belge, obje ve hatıratların bir ürünü olan bu kitap, klasik bir tarih çalışması veya bir harp tarihi incelemesi değil. Odak noktasında Çanakkale Savaşı´nın can alıcı bölümlerinden birini oluşturan "Arıburnu Savaşları"ndan "insan manzaraları" yer alıyor. Yazar, daracık bir sahil şeridinde ölüm ile hayatarasına çekilen o incecik çizgide iki tarafta şekillenen insan öykülerinin izlerini sürüyor. Hareket noktasını kimi zaman üzerindeki kan lekeleri hâlâ görülebilen bir harita, kimi zaman Çanakkale´deki bir eskiciden bulunup satın alınmış ve üzerinde sahibinin adı yazan bir matara, kimi zaman da Mustafa Kemal´in kendi el yazısıyla kaleme alınmış bir emir oluşturuyor.

...olan bu kitap, klasik bir Haluk Oral kitapları, Haluk Oral kitabı, Haluk Oral-Arıburnu 1915 (Ciltli) Çanakkale Savaşından ... Arıburnu 1915 (Ciltli-Kitap Boy) En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... ... ...iğneyle kuyu kazarcasına derlediği belge, obje ve hatıratların bir ürünü olan bu kitap, klasik bir tarih çalışması veya bir harp tarihi Arıburnu 1915; Çanakkale Savaşından Belgesel Öyküler. 33.33 33.33. Haluk Oral. Arıburnu 1915 (Ciltli); Çanakkale Savaşından Belgesel Öyküler. 140 140. Gallipoli 1915 (Ciltli); Through Turkish Eyes. 140 140. Haluk Oral. Çanakkale'de savaşan taraflar için siperin ge ... Arıburnu 1915 (Ciltli-Kitap Boy) - Haluk Oral : %15 İndirimli ... . 140 140. Gallipoli 1915 (Ciltli); Through Turkish Eyes. 140 140. Haluk Oral. Çanakkale'de savaşan taraflar için siperin gerisi yoktu. Bir tarafta deniz öbür tarafta yalçın sırt; siper tam bir kapandı. Ölümün her an kol gezdiği bu siperler destanlaşan insan öykülerinin de... Kitap : Arıburnu 1915, Yazar : Haluk Oral, Yayınevi : İş Bankası Kültür - 9789944882187 - Fiyat: 104,68 TL. : Ciltli. Sayfa Sayısı. Arıburnu 1915 (Ciltli-Kitap Boy). Kategori. https://www.guvenlikitap.com/Ariburnu-1915-Ciltli-Kitap-Boy,PR-9577.html. Kapak Türü : Ciltli. Kağıt Türü : Kuşe. Odak noktasında Çanakkale Savaşı'nın can alıcı bölümlerinden birini oluşturan "Arıburnu Savaşları"ndan "insan manzaraları" yer alıyor. Yazar. : Haluk Oral. Arıburnu 1915 (Ciltli); Çanakkale Savaşından Belgesel Öyküler. derlediği belge, obje ve hatıratların bir ürünü olan bu kitap, klasik bir tarih çalışması veya bir harp tarihi incelemesi değil....