Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dut Ağacında e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dut Ağacında PDF EPUB


İhsan Deniz

Dut Ağacında - İhsan Deniz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İhsan Deniz
DOSYA BOYUTU 5,65
TARİH 2015-10-02
ISBN 6059954884
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Alnındaki ünleme yuva olan altın iz ve.Kalbindeki ferahlık bol gelecek bana.Sendeki kapanmaz melankoli, bendeki küstah iyileşme.Sonunda David Bowie’yi hayrete düşürecek.Bazen çocuklar sıvanacak yakana, bazen göz gözü görmeyecek ateşten.Bazen rüya korkusu ve iz’an, bazen âşık olacağım ben sana.Metroda sen yüzünden keder levhaları havalanırken hayallere dal.Otobüste ben Şili cevizi ikram edeyim Cenevizli kolsuz korsanlara.Sabah akşam siyah kadranlı saatine bakadur sen, ben.Takvime çentikler atayım, şehir haritalarına kapanayım ben, sen.Bak, uyandım ben yaprak kımıltısıyla yanak yanağa.Uyudun sen yanaktan yanağa süzülen şifa kırıntısında. 

...ne aşklarını dile getirirlermiş. Yine gizlice buluştukları bir gece, ertesi gün ormandaki dut ağacının altında buluşup, kaçmaya karar vermişler ... Dut Ağacı Bakımı ve Yetiştirilmesi | Cicekal.net ... . Aslında 12 ayrı türü olan dut ağacının, yukarıda saydığımız üç önemli örneği Türkiye'de bol bol yetiştirilmektedir. Dut ağaçları, çoğunlukla yapraklarını döken bitkilerdendir. Dut:dutgiller (Moraceae) familyasından Morus cinsini oluşturan ağaç türlerine verilen addır. Dut Pekmezi:Dut en çok pekmez olarak değerlendirilir. Dut ağacı olan mutlaka pekmez yapar. "Ne kadar büyük dut bunlar böyle, hem de çok tatlı," de ... Dut Ağacında - Ekşi Sözlük ... . Dut Pekmezi:Dut en çok pekmez olarak değerlendirilir. Dut ağacı olan mutlaka pekmez yapar. "Ne kadar büyük dut bunlar böyle, hem de çok tatlı," dedi annem. Ben de annemi tembihleyerek Benim dut serüvenim bir ay kadar sürdü. Bir aydan sonra ağacın üzerinde hiç dut kalmadı. Anadolu, dut merkezlerinden biri… Kadim dut ülkesi Çin'den XII. Yüzyıl'da buraya taşınmış… Kanıtı mı, karadut lekesini, yalnızca karadut ağacının yaprakları temizliyor… Muhtemelen herkes lezzetli meyvelerin dutunun ne verdiğini bilir, fakat birçoğu yanlışlıkla onun için özel beceriler gerektirdiğine inanır. Bu efsaneyi ortadan kaldıracağız... Dut fidanı ne zaman ve nasıl dikilir? Dut ağacı gübreleme, sulama, yetiştirme hakkında bilgi. Dut (Morus spp.) Ağacı Nasıl Yetiştirilir? İlkbaharda açan çiçekleri yazın başında meyvelere dönüşür....