Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum (Cd Ek'li)Kendi Sesinden Şiirler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum (Cd Ek'li)Kendi Sesinden Şiirler PDF EPUB


Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum (Cd Ek'li)Kendi Sesinden Şiirler -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 7,68
TARİH 2019-05-07
ISBN 9750823053
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Şair Özdemir Asaf’ın kızı Seda Arun, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum kitabının önsözünde evlenme teklifi aldığının ertesi konuyu babasına nasıl açtığını, onun verdiği tepkiyi ve şiirlerin kaydedilme hikayesini şu sözlerle anlatıyor: “Beş sene olmuştu annemle babam ayrılalı. O mayıs akşamı babam, annemin Caddebos¬tan’daki evine geldi. Sofrada babamla karşılıklı oturduk… Sonra annem konuyu açtı. Sordu. Benim yanaklarım yine kızarmıştı. Cevabını bekliyordum ama vermedi. ‘Benim şiir kitaplarım nerede?’ diye sordu. Annem kitapları sofraya getirdi. Babam tabağını kenara itti. Rakı bardağını kitaplardan uzaklaştırdı. Sayfaları karıştırmaya başladı. Şiirlerle cevap vereceğini anlamıştım. Makaralı teybi sehpanın üzerine koyup, düğmesine bastım.”Kitabın önsözlerinden birini yazan Gazeteci Doğan Hızlan ise kitap ve şairin ses kayıtlarının bulunduğu CD için “Şimdiye kadar birçok şiiri, şairin kendi sesinden dinlediyseniz, Özdemir Asaf’ın ne kadar iyi bir şiir seslendiricisi, okuyucusu olduğunu anlayacak ve onun şiirlerine, sesine bir kere daha hayran kalıp, ayrı bir gözle değerlendireceksiniz” yorumunu yapıyor.Özdemir Asaf’ın teatral bir şekilde sesi ile oynayarak okuduğu şiirlerinin metinleri yayımlanırken, Özdemir Asaf’ın toplu şiirlerinin son yayımı olan Çiçek Senfonisi (YKY, Kasım 2008) kullanıldı. Okurken farklı bir sıralamada okunsa da, şiirler yayıma hazırlanırken şairin kitaplarındaki sıralamalara uyuldu. CD’de şairin okurken farklılık gösteren sözcük ya da dizeleri ise ayrıca dipnot olarak gösterildi. Kitap ve CD’de ayrıca şairin Sen, Sen, Sen, Dünya Kaçtı Gözüme,Yumuşaklıklar Değil ve Bir Kapı Önünde’de yer alan şiirleri de bulunuyor.

...Asaf Kayıt Tarihi : 29.5.2000 15:26:00. ... Özdemir Asaf ve Şiirleri: Sen Bana Bakma Ben Senin Baktığın Yerde... ... ...Olurum - Kendi Sesinden Şiirler, Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan "Sen Bana Bakma verilen CD, Özdemir Asaf'ın kızı Seda Arun'un babasının sesini kaydettiği kayıtlarından oluşuyor. CD'de şairin okurken farklılık gösteren sözcük ya da dizeleri ise ayrıca dipnot olarak gösterildi. "https://preprod.kitapyurdu.com/kitap/sen-bana-bakma-ben-senin-baktigin-yonde-olurum-cd-ekli... ...edindim bu kitabı. meğersem asaf ... Sen Bana Bakma, Ben Senin Baktığın Yönde Olurum. - YouTube ... ... ...edindim bu kitabı. meğersem asaf, r'leri söyleyemeyormuş. şiirlerini kendi sesinden dinlerken duydum. içinde ''özdemir asaf'ın kendi sesinden şiirler'' cd'si bulunan yky çıkışlı değerli bir kitap. Özdemir Asaf. "Onu görmemiş, edebiyat matinesi dönemine yetişmemiş ,sesini işitmemiş insanların onun şiirlerini kendi sesinden dinlediklerinde ne düşündüklerini merak ediyorum. Sen Bana Bakma, Ben Senin...