Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Estetik Anlayış e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Estetik Anlayış PDF EPUB


Moritz Geiger

Estetik Anlayış - Moritz Geiger pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Moritz Geiger
DOSYA BOYUTU 11,10
TARİH 2015-10-02
ISBN 6055063436
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Sanatın, güzel-çirkin karşıtlığını aşıp, dünyaya ve insana yöneldiği, bir değerler çokluğunu gerçekleştiren bir eylem olarak görüldüğü çağda, özne merkezli psikolojik yaklaşımın estetik bilimi için yetersiz kalacağı açıktır. Etik alandaki fenomenolojik çalışmalar, iyi- kötü değer yargıları karşıtlığını aşarak değerler çokluğuna dayanan, içerikli değer etiğinin kurulmasını sağlamıştı. Bunun gibi estetik alandaki fenomenolojik araştırmalarla da değerlere dayanan bir estetik kurulmalıydı. Estetik, temelini sanat yapıtının kendisinde, sanat nesnesinde bulan değerlerin bir bilimi olacaktır. İşte bu kitap, estetik bilimin ayrı bir bilim dalı olarak kurulma çabalarının başladığı 19. yüzyılın ikinci yarısından başlayarak, estetiğe ve sanat görüşlerine yerleşmiş olan türlü sanat dışı tutumları göstermek ve sanat nesnesine yönelik bir değerler estetiğine giden yolları açmak istiyor. Ayrıca kitapta, sanat yapıtı karşısındaki yanlış tutumları, yanlış estetik görüşleri çözümleyerek, kişiyi sanat yapıtının kendisine götürecek yollar gösteriliyor. Sanat yaşamında insanın, kendi ruhsal çıkmazı ve kısır-döngüden kurtularak varoluşuna dokunan, onu sarsan ve mutlu kılan sanat değerlerine açılması araştırılıyor. Sanat değerlerini sanat yapıtında gören, sanat yapıtındaki değerleri fenomenolojik yöntemle çözümleyen ontolojik bir estetiğin temelleri anlatılıyor.

...nat yapıtındaki değerleri fenomenolojik yöntemle çözümleyen ontolojik bir estetiğin temelleri anlatılıyor ... Estetik Anlayış - Ekşi Sözlük ... . Estetik Anlayış Moritz Geiger. Peygamber'de estetiğin en mükemmel bir tezahürü olmalıdır. Bu tezahürü hadis külliyatından günümüze taşıyan "Nebevi Öğretide Estetik Anlayış" kitabı Hüseyin Akyüz hocamızın güzel kaleminden ve Fecr... Bunun gibi estetik alandaki fenomenolojik araştırmalarla da değerlere dayanan bir estetik kurulmalıydı. Estetik, temelini sanat yapıtının kendisinde, sanat nesnesinde bulan değerlerin bir bilimi olacaktır. Esteti ... Estetik Anlayış Moritz Geiger ... . Estetik, temelini sanat yapıtının kendisinde, sanat nesnesinde bulan değerlerin bir bilimi olacaktır. Estetik Anlayış. Publication Date: September, 2015. Publisher: Doğu Batı Yayınları. Estetik, temelini sanat yapıtının kendisinde, sanat nesnesinde bulan değerlerin bir bilimi olacaktır. 10.50 TL. Bunun gibi estetik alandaki fenomenolojik araştırmalarla da değerlere dayanan bir estetik kurulmalıydı. Estetik, temelini sanat yapıtının kendisinde, sanat nesnesinde bulan değerlerin bir bilimi... Estetik Anlayış book. Read reviews from world's largest community for readers. We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Estetik Anlayış by Moritz Geiger. Estetik Anlayış (9786055063436). Marka : Moritz Geiger. Estetik, temelini sanat yapıtının kendisinde, sanat nesnesinde bulan değerlerin bir bilimi olacaktır. 9786055063436. 761610. Estetik Anlayış. Doğu Batı Yayınları. 11.25. Estetik Anlayış. Yazar. Moritz Geiger. yöneldiği, bir değerler çokluğunu gerçekleştiren bir eylem olarak görüldüğü çağda, özne merkezli psikolojik yaklaşımın estetik bilimi için yetersiz kalacağı açıktır. Estetik anlayış, güzelliği hissetmeye ve bulmaya çalışmaktır. O, geleneksel estetik anlayışın, yeni oluşan estetik anlayış için bilimsel bir model sağladığını düşünmektedir....