Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türkiye'de Kentsel Dönüştürme UygulamalarıSosyo-Politik Bir Yaklaşım e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türkiye'de Kentsel Dönüştürme UygulamalarıSosyo-Politik Bir Yaklaşım PDF EPUB


Murat Yaman

Türkiye'de Kentsel Dönüştürme UygulamalarıSosyo-Politik Bir Yaklaşım - Murat Yaman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Murat Yaman
DOSYA BOYUTU 4,65
TARİH 2015-10-09
ISBN 6058399914
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Günümüzde kentsel dönüşüm faaliyetlerinin en önemli ayağını özellikle gecekondu alanlarının dönüştürülmesi oluşturmuştur. Kentsel dönüşüm uygulamaları kent planlamasının kentleri dönüştürmede en önemli uygulama aracı haline gelmiştir. Bu dönüşüm aslında bir “kentsel dönüştürme” adımı olarak görülmelidir. “Kentsel dönüştürme”; belli bir müdahale programı içerisinde yeniden düzenlenmesi gereken gecekondu alanlarını kapsayan, sözde konut sorununun çözümünü temel alan ve büyük çaplı rant projeleri olarak öne çıkan sosyal bir olgudur. Büyükşehir belediyeleri aktörlüğündeki kentsel dönüşüm uygulamaları da kent planlamasının önemli bir tartışma konusudur. Tüm bu gelişmeler ışığında, elinizdeki kitap, bir yandan kentsel dönüşüm uygulamalarının teorik arka planını, tarihsel gelişim seyrini, ortaya çıkan tartışmaları ve toplumsal alanda meydana getirdiği sarsıntıları ele alırken, öte yandan kentsel dönüşümün önemli aktörlerinden biri olan büyükşehir belediyelerinin kentsel dönüşüm süreci içerisindeki yeri, yasal dayanakları, gecekondu alanlarına yönelik uygulamaları ile ortaya çıkan rantın dağıtılması ve paylaştırılmasındaki konumu derinlemesine incelenmekte ve kentsel dönüşümün sosyo-politik anlamda yarattığı sancılar gözler önüne serilerek, farklı perspektifleri ve karşılaştırma modelleri esas alan iddialı bir çözüm önerisi sunulmaktadır.

...ardan sonra ülkemizde kentsel derinlemesine incelemekte ve kentsel dönüşümün sosyo-politikanlamda yaratttığı sancıları gözler ... Türkiye'de Kentsel Dönüştürme Uygulamaları Sosyo-Politik Bir... ... . Ana Sayfa Halk Edebiyatı Türkiye'de Kentsel Dönüştürme Uygulamaları Sosyo-Politik Bir Yaklaşım Pdf Kitap İndir. derinlemesine incelemekte ve kentsel dönüşümün sosyo-politik anlamda yaratttığı. Konut stoku yetersiz kalmış, teknik ve sosyal altyapı eksiklikleri ortaya çıkmıştır. Türkiye'de kentsel dönüşüme yöntemsel bir yaklaşım. METU Jfa 2007/2. 63. sosyo-politik anlamda yarattığı sancılar gözler ... Türkiye'de Kentsel Dönüştürme Uygulamaları Sosyo-Politik Bir... ... . Türkiye'de kentsel dönüşüme yöntemsel bir yaklaşım. METU Jfa 2007/2. 63. sosyo-politik anlamda yarattığı sancılar gözler önüne serilerek, farklı perspektifleri ve karşılaştırma modelleri esas alan Türkiye'de Kentsel Dönüştürme Uygulamaları; Sosyopolitik Bir Yaklaşım. Türkiye'de Kentsel Dönüştürme Uygulamaları; Sosyo-Politik Bir Yaklaşım. Kentsel dönüşüm uygulamaları kent planlamasının kentleri dönüştürmede en önemli uygulama aracı haline gelmiştir. Türkiyede Kentsel Dönüş(Tür)me Uygulamaları Sosyo-Politik Bir Yaklaşım Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. sosyo-politik anlamda yarattığı sancılar gözler önüne serilerek, farklı perspektifleri ve karşılaştırma m...