Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Aşk Yolu Vuslat Tariki e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Aşk Yolu Vuslat Tariki PDF EPUB


Muzaffer Ozak

Aşk Yolu Vuslat Tariki - Muzaffer Ozak pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Muzaffer Ozak
DOSYA BOYUTU 10,85
TARİH
ISBN
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Tasavvufta aşk" üzerine oldukça fazla sayıda eser mevcut. Önemli olan, bunlar içerisinden doğru tercihlerde bulunarak, okuduğumuza pişman olmayacağımız eserleri seçebilmek. Tavsiyeleri dikkate alan bir okuyucu iseniz, kesinlikle gönülleri derinden etkileyen bir eser.Almanya Berlin'deki opera binasında yaptığı zikir meclisi, kendilerinin dışında bütün izleyicilerin de tevhid getirmesine sebep olur. Devran için ayağa kalktığında salondaki gayr-i müslimler de aynı şekilde hareket edip zikre katılırlar.Siz müslüman olduğunuz halde hiçbir fark gözetmeksizin Hristiyanları da meclisinize kabul ediyor, onların da zikretmelerine izin veriyorsunuz. Bunun sebebi ve hikmetini açıklar mısınız? sorusuna şu karşılığı verir:Ben fakir bir müslüman ve bir şeyhim. Allah diyen herkesi meclisime kabul eder; Allah derim ve Allah dedirtirim...Tevhide susamış Avrupalılar'ın boşlukta kalmış gönül dünyalarına şahit olacağınız bu eser, İslâm'ın oradaki insanları nasıl etkilediğini ve onların tevhide ne derece muhtaç olduklarını ifade etmektedir. Yaşanmış bir olayın aktarılarak gerçeklerin gün yüzüne çıkarılması kitabın en etkileyici tarafı.Kitapta konular hikayeler ile süslenerek anlatılmış ve muhabbetin, aşkın, zikrin hakikatine varılan yollar işaret edilmiş. Muzaffer Ozak Hoca'nın şiiriyle başlayan kitap, yine O'nun şiiriyle nihayet bulmaktadır.Allah ve Resûlü'ne âşık bir gönülden zuhredenlerin yer aldığı bu kitap, içeriğindeki samimiyetiyle ön plana çıkmaktadır. Zaten bu da okuyucunun bir kitapta aradığı en önemli özelliklerden biri.

...nda yaptığı sohbetler İngilizce'ye de çevrilmiştir ... PDF Camili Han Hatibi ve İstanbul | AŞK ... . KISSA. Hazret-i Şiblî'ye (Kuddise Sırruh) bir hâl geldi ve kendisini tımarhaneye kapattılar. Hazreti sevdiklerini zanneden bir çok kimseler, kendini ziyaret etmek üzere tımarhaneye gittiler. Şüphesiz buradaki "vuslat" gerçek bir kavuşma değildir. Hedefi tamlığın idraki yani vahdet-i vücut olan aşk Ehl-i tarik (6) Takip edilen yol (7) Aranıp bulunması gereken kozmik gerçeklik (8) Başlangıcı... Onlar ki bu güller tutuşan bahçededirler. Bir gün ... Aşk Yolu Vuslat Tariki by Muzaffer Ozak ... ... Onlar ki bu güller tutuşan bahçededirler. Bir gün nereden hangi tesadüfle gelirler? Aşk, onları sevkettiği günlerde, kaderden Rüzgar gibi bir şevk alır, oldukları yerden. Geldikleri yol, ömrün ışıktan yoludur o! Muzaffer Efendi Hazretlerinin bu nutk-i şerîfi "Aşk Yolu Vuslat Tarîki" adlı eserinde yayınlanmışdır...Bu nutk-i şerîf Efendi Hazretlerinin fem-i se'âdetlerinden kaydedilmiş olan nâdir nutk-i şerîflerindendir... Sadece kâinata bakması, insanın kendi eşsiz varlığını düşünmesi bile sonsuz bir güç sahibine giden yolu aydınlatır. Rabbimizin varlığını kanıtlamak için deliller sıralamaya gerek yok....