Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ebu SufyanTebliğ Dininden Fetih Dinine Dönüşümde Bir Stratejist e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ebu SufyanTebliğ Dininden Fetih Dinine Dönüşümde Bir Stratejist PDF EPUB


Ahmet Fahri Kaya

Ebu SufyanTebliğ Dininden Fetih Dinine Dönüşümde Bir Stratejist - Ahmet Fahri Kaya pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Fahri Kaya
DOSYA BOYUTU 5,13
TARİH 2018-09-25
ISBN 9756178751
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Geçmişten ders çıkarmak, geleceği planlayabilmek ve büyük imparatorluklar kurmak ancak büyük hayalleri olan kişilerin işidir. Üstelik bunu çok zor şartlar altında ve imkânsızı düşünüp yapabilenler, tarih sayfalarında yerlerini almıştır. İslamiyetin yükselme aşamasındaki en önemli kişi Ebu Sufyan olmasına rağmen, resmi İslam tarihinde üzerinde en az durulan tarihsel bir şahsiyet olması dikkat çekicidir. Onun strateji ve taktikleri, günümüze kadar ve günümüzdeki bütün liderlere örnek olacak mükemmelliktedir. İmparatorluk kurarken en önemli şeyin, geçmişin meşrulaştırılması ve geleceğin ebedileştirilmesi gerektiğini çok iyi bilmektedir. Bu yüzden İslam felsefesinde temelden bir değişikliği hayata geçirir. İslam artık bir “Tebliğ Dini” olmaktan çıkarak “Fetihler Dini” haline gelir. Hz. Muhammed’in vefatı sırasında merkezdeki gerçek kişi kimdir?Halifelik nedir? Halifelik şeklindeki bir sistemi kim ortayakoymuştur? Bunun siyasi ve itikadi temeli nedir? Hz. Ebubekir ve Hz. Ömer nasıl ve hangi güçlere dayanarak iktidarın başına geçmişlerdir? Ebu Sufyan olmasaydı, “İslam İmparatorluğu” olabilir miydi? Bu kitabın yazılış amacı, Ebu Sufyan’ı nesnel olarak yeniden düşünmek ve İslam üzerindeki etkilerini sergilemektir.

...rihsel bir şahsiyet olması dikkat çekicidir ... Ebu Sufyan-Tebliğ Dininden Fetih Dinine Dönüşümde Bir Stratejist... ... . 75 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO! 0850 255 05 22 [email protected] HEMEN KİTAP yayın evi tarafından yayınlanan, 2019-10-15 yılında piyasaya sürülen ve 318 sayfalık esere butonlardan ulaşın. 15.05 TL. İslamiyetin yükselme aşamasındaki en önemli kişi Ebu Sufyan olmasına rağmen, resmi İslam tarihinde üzerinde en az durulan tarihsel bir şahsiyet olması dikkat çekicidir. Bu yüzden İslam felsefesinde temelden bir ... Ebu Sufyan: Tebliğ Dininden Fetih Dinine Dönüşümde Bir Stratejist ... . Bu yüzden İslam felsefesinde temelden bir değişikliği hayata geçirir. İslam artık bir Tebliğ Dini olmaktan çıkarak Fetihler Dini haline gelir. Ebu Sufyan olmasaydı, İslam İmparatorluğu olabilir miydi? Bu yüzden İslam felsefesinde temelden bir değişikliği hayata geçirir. İslam artık bir "Tebliğ Dini" olmaktan çıkarak "Fetihler Dini" haline gelir. Yayın Tarihi. 2018-09-25. Ebu Sufyan: Tebliğ Dininden Fetih Dinine Dönüşümde Bir Stratejist. 15,79 TL +4,90 TL kargoSatıcıya GitStoktaSatıcı: Amazon Türkiye. Ürüne puan ver. Islamiyetin yükselme asamasindaki en önemli kisi Ebu Sufyan olmasina ragmen, resmi Islam tarihinde üzerinde en az durulan tarihsel bir sahsiyet olmasi dikkat cekicidir. İslam artık bir Tebliğ Dini olmaktan çıkarak Fetihler Dini haline gelir. Bu kitabın yazılış amacı, Ebu Sufyan'ı nesnel olarak yeniden düşünmek ve İslam üzerindeki etkilerini sergilemektir. 15.74 TL. İslamiyetin yükselme aşamasındaki en önemli kişi Ebu Sufyan olmasına rağmen, resmi İslam tarihinde üzerinde en az durulan tarihsel bir şahsiyet olması dikkat çekicidir....