Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma KırımSon Haçlı Seferi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

KırımSon Haçlı Seferi PDF EPUB


Orlando Figes

KırımSon Haçlı Seferi - Orlando Figes pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Orlando Figes
DOSYA BOYUTU 9,73
TARİH 2012-07-06
ISBN 9750823077
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı İmparatorluğu, İngiltere, Fransa ve Piemonte koalisyonu ile Rusya’yı karşı karşıya getiren Kırım Savaşı’nın devasa çapı ve yol açtığı büyük insan kaybı daha sonraki iki dünya savaşıyla gölgelenmiştir. Üçte ikisi Rus olmak üzere en az 750 bin askerin çarpışmalarda ya da hastalıklar yüzünden hayatını kaybettiği bu savaş, beraberinde getirdiği sivil kayıplar, katliamlar ve sürgünlerle ilk topyekûn savaştı.Kırım Savaşı ayrıca yeni sanayi teknolojilerinin, modern tüfeklerin, buharlı gemilerin, demiryolu ve telgraf gibi yeni lojistik ve iletişim biçimlerinin devreye girdiği, savaş muhabirleri ve fotoğrafçıların doğrudan sahnede yer aldığı modern savaşın ilk örneğiydi.Rusya üzerine çalışmalarıyla tanınan İngiliz tarihçisi Orlando Figes bu kitabında Kırım Savaşı’nı, yalnızca katılanlar üzerinde büyük etkiler yapan bir büyük güçler çarpışması olarak değil, ihmal edilen yanıyla bir din savaşı olarak da ele alıyor. Savaşın İngiliz, Fransız, Rus ve Osmanlı kaynaklarının yanı sıra unutulmuş askerlerin, hemşirelerin, gazetecilerin tanıklıklarına da dayanan etkileyici bir anlatımı.

...rım - Son Haçlı Seferi isimli olağanüstü tarih çalışmasında Osmanlı-Rus savaşının gerçek yüzünü gösteriyor bizlere ... Kırım - Son Haçlı Seferi ... . Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Kırım : Son Haçlı Seferi. Yazar. Orlando Figes. Kırım: Son Haçlı Seferleri. Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları. Kırım Savaşı ayrıca yeni sanayi teknolojilerinin, modern tüfeklerin, buharlı gemilerin, demiryolu ve telgraf gibi yeni lojistik ve iletişim... Kırım - Son Haçlı Seferi hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Kı ... Radikal: KIRIM Son Haçlı Seferi Orlando Figes Çeviren: Nurettin... ... ... Kırım - Son Haçlı Seferi hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Kırım - Son Haçlı Seferi (düzenle). Orlando Figes , Nurettin Elhüseyni (Çevirmen) (düzenle). Orlando Figes. Osmanlı İmparatorluğu, İngiltere, Fransa ve Piemonte koalisyonu ile Rusya'yı karşı karşıya getiren Kırım Savaşı'nın devasa çapı ve yol açtığı büyük insan kaybı daha sonraki iki dünya... Osmanlı İmparatorluğu, İngiltere, Fransa ve Piemonte koalisyonu ile Rusya'yı karşı karşıya getiren Kırım Savaşı'nın devasa çapı ve yol açtığı büyük insan kaybı daha sonraki iki dünya savaşıyla... Kırım Son Haçlı Seferi. Yazar : Orlando Figes. Okuyucu Değerlendirmeleri için lütfen giriş yapınız [Üye Girişi]. Kırım Son Haçlı Seferleri. Tükendi. Filistin'de her üç dinin mensupları barış ve huzur içinde yaşarken, Avrupa'daki Hıristiyanlar bir "Haçlı" seferi organize etmeye karar verdiler. Son yazı. Ey güzel kırım! Kırım; Son Haçlı Seferi. Yapı Kredi Yayınları. Orlando Figes. Puanlama : (0.00) Reyting Detayı : Gösterim : (62 hit). Abdülhamid Son Hüküm... Okay Tiryakioğlu. Kırım Savaşı : son Haçlı Seferi. Author: Figes, Orlando. Kırım Son Haçlı Seferi kitabını ve özetini okumak için tıklayınız. | Kitap, Kitaplar, Kitap özetleri. Kırım Son Haçlı Seferi isimli kitabının özetini ve Orlando Figes yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. 24.19 TL. Osmanlı İmparatorluğu, İngiltere, Fransa ve Piemonte koalisyonu ile Rusya'yı karşı karşıya getiren Kırım Savaşı'nın devasa çapı ve yol açtığı büyük insan kaybı daha sonraki iki dünya... Kırım Son Haçlı Seferi. Orlando Figes. Yapı Kredi Yayınları. %10. Son Haçlı Seferi Kuma Gömülen İmparatorluk. Von Kress. Yeditepe Yayınevi. Kırım Harbi : Paris muahedesi 1856 / by: Çavlı, Emin Ali Published: (1957). Kırım Harbi'nde Silistre Müdafaası : 1853-54 Tuna seferi / by: Ahmet Muhtar, 1861-1926 Published: (2014). Kudüs'ün kurtarılması yani Kutsal toprakların Müslümanların hakimiyetinden alınması amacıyla başlatılan Haçlı Seferi'nin ilkidir. Ünlü Kişilerin Ölmeden Önceki Son Sözleri. Haçlı Seferleri ya da Haçlı Akınları, 1096-1272 yılları arasında, Avrupalı Katolik Hristiyanların, Papa'nın talebi ve çeşitli vaatleri üzerine, genellikle Müslümanların elindeki Orta Doğu toprakları......