Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ölüler Evinden Anılar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ölüler Evinden Anılar PDF EPUB


Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Ölüler Evinden Anılar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
DOSYA BOYUTU 10,2
TARİH 2019-10-30
ISBN 6057775023
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Sibirya’daki çalışma kampında geçirdiği günlerin ardından, Dostoyevski’nin 1862’de yayımlattığı Ölüler Evinden Anılar mahkûmların korkunç hayatlarına içeriden bir bakış sunan bir anı romandır. Dostoyevski kendi yaşadıklarından yararlanarak, bir Sibirya kampının rezilliğini, yoksulluğunu ve ağır şartlarını acımasız ayrıntılarla anlatır. Başkarakterimiz Aleksandr Petroviç ilk başta, büyük çoğunluğu köylülerden oluşan hapishanenin berbatlığıyla mücadele etmeye çalışan bir beyefendiyken, günler geçtikçe durumu yavaş yavaş kabul etmeye başlar ve manevi bir uyanış yaşar. Ölüler Evinden Anılar Sibirya’daki mahkûmlara ne sempatiyle ne de hayranlıkla yaklaşan, insanlık durumunun müthiş bir ustalıkla anlatıldığı bir başyapıttır.

...ar'ın sadece kendi hikâyesi olmadığına ikna edememiştir insanları ... Ölüler Evinden Anılar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski ... . Ölüler Evinden Anılar Yazarı. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Meslek. Yazar. Ölüler Evinden Anılar Çevirmeni. Nihal Yalaza Taluy. Meslek. Çevirmen. Doğum Tarihi01.01.1900. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846'da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Belinski bu eser üzerine Dostoyevski'den geleceğin büyük... 20 TL. ... Ölüler Evinden Anılar ... . Belinski bu eser üzerine Dostoyevski'den geleceğin büyük... 20 TL. 1876 yılında, şöyle yakınır bu durumdan: 'Ölüler Evinden Anılar'ı on beş yıl önce, kurgusal bir karakterin, karısını öldürmekle suçlanan bir adamın adına yazdım. Yazarın cezası süresince yaşadıkları, tanıştığı insanlar ve biriktirdiği hikâyeler Ölüler Evinden Anılar isimli bu otobiyografik romana temel şeklini verecektir. Ölüler Evinden Anılar - Fyodor Mihailoviç Dostoyevski. 393 Sayfa · 2008 · 1.76 MB · 15,279 İndirme· Türkçe. dostoyevskinin 1849'da gönderildiği sibirya sürgününden sonra vremya adlı dergide yazdığı ölüler evinden anıları, onun hapishane günleri. Ölüler evinden anılar —- alıntıdır. Posted on Ocak 8, 2019 by ABDULLAH IŞIK. Hapis cezasını bitirdikten sonra anılarını kaleme aldığı "Ölüler Evinden Anılar" adlı kitabı yazar. Ama her ne olursa olsun Ölüler Evinden Anılar kitabı kesinlikle okunmalı diye düşünüyorum. Yazar, Fyodor Mihayloviç Dostoyevski eseri olduğundan karakter tasvirleri ve betimlemeleri fazlası ile etkileyici. Ölüler Evinden Anılar, Fyodor Dostoyevski'nin 1862 yılında yayımlanan romanıdır. Dostoyevski, bu kitabında da mücadelenin ve umudun öyküsünü anlatıyor. Aleksandr Petroviç'le ilk defa pek konuksever emekli bir memur olan İvan İvaniç Gvozdikov'un evinde karşılaştım; Gvozdikov'un çeşitli yaşlarda, gelecekleri parlak görünen beş kızı vardı. 2019 г. Bir Dostoyevski romanı: Ölüler Evinden Anılar 1.kısım. ...karışıklıklar, yolsuzluklar doğurmaktan başka sonucu olmayacağını bir türlü anlayamazlar; daha doğrusu anlamak gücü yoktur onlarda.'' (dostoyevski, ölüler evinden anılar, s. 182). Ölüler Evinden Anılar (Dostoyevsky). Budala'yı bitirdikten üç gün sonra başladığım ve yaklaşık 47 saat sonra da bitirdiğim Dostoyevsky romanı. Çok akıcı olduğundan mı yoksa çok hoşuma gittiğinden mi......