Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ramazan Rehberi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ramazan Rehberi PDF EPUB


Muzaffer Durgut

Ramazan Rehberi - Muzaffer Durgut pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Muzaffer Durgut
DOSYA BOYUTU 9,56
TARİH 2012-07-09
ISBN 6055545284
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ramazan-ı şerif ayının başladığı bir günde Resulullah Efendimiz (sallallahü aleyhi vesellem) şöyle buyurdu:“İşte bereket ayı olan Ramazan geldi. Artık Allah’ın rahmeti sizi kuşatır. O ayda yeryüzüne bol bol rahmet iner, günahlar af edilir, dualar kabul olur. Allah, sizin iyilik ve ibadette yarışmanıza bakar da bununla meleklerine karşı iftihar eder. Öyle ise kulluğunuzla kendinizi Allah’a sevdirin... Asıl bedbaht olan da bu ayda Allah’ın rahmetinden nasibini alamayandır!” (Et tergib)Elinizdeki “Ramazan Rehberi” kitabı, on bir ayın sultanı Ramazan-ı şerifin önemini ve bu ayda neler yapılması gerektiğini anlatmaktadır. Oruç ibadetinin şartları, sahur ve iftarın önemi, teravih namazının fazileti gibi mevzuların yanı sıra Ramazan-ı şerifin Peygamber Efendimiz ve Eshab-ı Kiram zamanından başlayarak günümüze kadarki tarihî seyri de bu kitapta arz edilmeye çalışılmıştır. Dinî ve millî değerlerimiz, örf ve âdetlerimiz, bu rahmet mevsiminin sağladığı maddi ve manevi faydalar ve yine iftar sofralarımızın vazgeçilmezleri, “Ramazan Rehberi” kitabının mevzuunu teşkil etmektedir. Herkese faydalı olacağını ümit ettiğimiz bu kitapta; rahat anlaşılması için akademik üsluptan ziyade halk dili anlatım tarzı tercih edilmiştir.

.... (Et tergib) Elinizdeki "Ramazan Rehberi" kitabı, on bir ayın sultanı Ramazan-ı şerifin önemini ve bu ayda neler yapılması gerektiğini anlatmaktadır ... Ramazan Rehberi | Vahyin Aydınlığında ... . "Diyanet İşleri Başkanlığı Ramazan Uygulaması". Açıklama: Ramazan ayı ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Similar Apps to Ramazan Rehberi. İmsakiye 2019. Vahyin Aydınlığında Ramazan Rehberi. İstanbul, Türkiye. "Kim oruçla geçirdiği Ramazan ayından sonraki Şevvâl ayında altı gün oruç tutarsa, bütün seneyi oruçla geçirmiş gibi olur." Ramazanda hanımlar için birkaç mühim noktaya değindik; 1. Ramazan 'Ay' değil Fırsattır. Orucu ve Ramazan yoğunluğunu bahane ederek insani görevle ... Ramazan Rehberi App Store'da ... ." Ramazanda hanımlar için birkaç mühim noktaya değindik; 1. Ramazan 'Ay' değil Fırsattır. Orucu ve Ramazan yoğunluğunu bahane ederek insani görevlerimizde ihmalkârlık yapmamalıyız. Hi, There you can download APK file "Ramazan Rehberi" for Android free, apk file version is 3.0.3 to download to your android device just click this button. It's easy and warranty. Diyanet'in resmi uygulaması Ramazan Rehberi dünyanın birçok ülke ve şehrine yönelik imsakiye bilgileri yer alıyor. Ramazan Rehberi APK dosyasını ücretsiz indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Muzaffer Durgut. Ramazan-ı şerif ayının başladığı bir günde Resu...