Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türk Romanı'nda 12 Eylül e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türk Romanı'nda 12 Eylül PDF EPUB


Mehmet Özger

Türk Romanı'nda 12 Eylül - Mehmet Özger pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Özger
DOSYA BOYUTU 4,33
TARİH 2012-07-02
ISBN 9752563650
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkiye’nin geleceğini derinden etkilemiş olan 12 Eylül Darbesi’nin üzerinden otuz yılı aşkın süre geçmiş olmasına rağmen hem yargılama süreci hem de toplumsal etkileri devam etmektedir. Türk Romanı’nda 12 Eylül, bizleri bir dönemin çalkantılı yapısının yanı sıra ideolojik kamplaşmalarına, şiddetin coğrafyasına götürüyor 12 Eylül belleğinin edebiyatta yeniden inşasını tartışan Mehmet Özger, dönemin siyasal yönelimlerini, yansımalarını romanlar aracılığıyla okura sunuyor. Bir alt tür olarak okunabilecek romanların dönemsel ve kültürel okumalarını yansıtan çalışma, Tarık Buğra’dan Bilge Karasu’ya; Latife Tekin’den İbrahim Yıldırım’a; Ali Teoman’dan Zülfü Livaneli’ye pek çok romancının ideolojik yaklaşımlarını eserleriyle birlikte serimliyor.Sağ ve sol yaklaşımların belirgin biçimde şekillendirdiği romanların incelendiği çalışma, aynı zamanda bireyin ideoloji ve iktidarla ilişkisini vermesi açısından dikkate değer.Türk Romanı’nda 12 Eylül, yakın dönemin zihinsel yapısını, ideolojik belirlemelerini en önemlisi şiddetin yakın tarihini edebiyat metinleri aracılığıyla yeniden gündeme getiriyor.

..., dönemin siyasal yönelimlerini, yansımalarını romanlar aracılığıyla okura sunuyor ... PDF Türk Romanšnda 12 Eylül Darbesi ... . ...Mehmet Özger, dönemin siyasal yönelimlerini, yansımalarını romanlar aracılığıyla okura sunuyor. Türk Romanı'nda 12 Eylül, yakın dönemin zihinsel yapısını, ideolojik belirlemelerini en önemlisi... Türk Romanında 12 Eylül, yakın dönemin zihinsel yapısını, ideolojik belirlemelerini en önemlisi şiddetin yakın tarihini edebiyat metinleri aracılığıyla yeniden gündeme getiriyor. ...Mehmet Özger, dönemin siyasal yönelimlerini, yansımalarını romanlar aracılığ ... Türk Romanı'nda 12 Eylül | bkmkitap.com ... . ...Mehmet Özger, dönemin siyasal yönelimlerini, yansımalarını romanlar aracılığıyla okura sunuyor. Türk Romanı'nda 12 Eylül, yakın dönemin zihinsel yapısını, ideolojik belirlemelerini en önemlisi......