Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kültürlerarası PsikolojiAraştırma ve Uygulamalar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kültürlerarası PsikolojiAraştırma ve Uygulamalar PDF EPUB


David L. Sam

Kültürlerarası PsikolojiAraştırma ve Uygulamalar - David L. Sam pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR David L. Sam
DOSYA BOYUTU 9,96
TARİH 2015-09-21
ISBN 6053202134
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu eser, kültürlerarası psikoloji alanına önemli katkılar sunmuş araştırmacıların, kendi çalışma alanlarını psikoloji öğrencilerine ve meraklılarına kapsamlı biçimde tanıtmayı amaçlayan değerli bir çalışmadır.Kitabın Giriş Bölümü, alandaki temel kavramları ve araçları tanıtarak takip eden materyali anlayabilmek için gerekli olan kuramların ve yöntemlerin ilk sunumunu yapma hizmetini görmektedir.Birinci Kısım'da, gelişimden sosyal davranışa, kişilikten bilişe, duyguya, dile ve algıya kadar bir dizi alanda farklı kültürlerdeki insan davranışları üzerine yapılan karşılaştırmalı çalışmaların görgül bulgularından örnekler sunulmaktadır.İkinci Kısım'da, disiplinin temellerinden derinlere doğru inilmiş ve kültürlerarası psikoloji araştırmaları, kültürel antropoloji ve biyolojideki kökleri ile ilişkilendirilmiştir.Üçüncü Kısım'da, Birinci ve İkinci Kısım'da sunulmuş olan pek çok bulgu ve fikirden yola çıkan, uygulamalı niteliği olan bölümler toplanmıştır. Bu bölümlerde okuyuculara hepsi “gerçek yaşam” ile ilgili olan yeni görgül alanlar ve konular (kültürleşme, kültürler arası ilişkiler, kültürler arası iletişim ve eğitim, iş ve örgütleri, sağlık gibi) tanıtılmıştır.Ülkemizde psikoloji bölümlerinin lisans ve lisansüstü programlarına 'Kültürlerarası Psikoloji' dersinin seçmeli veya zorunlu bir ders olarak yerleşmesinin giderek yaygınlaşmaya başladığını göz önüne alırsak, bu çalışmanın Türkçeye çevrilmesinin ülkemizdeki psikoloji eğitiminde önemli bir ihtiyaca karşılık geldiğini düşünmekteyiz.

...rtinga. Bu eser, kültürlerarası psikoloji alanına önemli katkılar sunmuş araştırmacıların, kendi çalışma alanlarını psikoloji öğrencilerine ve meraklılarına ... Kültürlerarası Psikoloji & Araştırma Ve Uygulamalar - Lazımbana'da ... ... ...Araştırma Disiplinler Arası Derneği (SCCR) kuruldu ve 1972'de Uluslararası Kültürlerarası Psikoloji Derneği (IACCP) kuruldu. 3.Araştırma ve uygulamalar. 3.1.Geert Hofstede ve kültürün boyutları. Halkla İlişkiler ve İletişim. KÜLTÜRLERARASI PSİKOLOJİ - Araştırma ve Uygulamalar - CROSS-CULTURAL PSYCHOLOGY - Research and Applications - CAMBRIDGE. Deneysel Olarak Sınanmış Grupla Psikolojik D ... Kültürlerarası Psikoloji Araştırma Ve Uygulamalar - ePttAVM ... . KÜLTÜRLERARASI PSİKOLOJİ - Araştırma ve Uygulamalar - CROSS-CULTURAL PSYCHOLOGY - Research and Applications - CAMBRIDGE. Deneysel Olarak Sınanmış Grupla Psikolojik Danışma ve Rehberlik Programları 1 Psikoloji » İnceleme » Kültürlerarası Psikoloji Araştırma ve Uygulamalar. 30.09 +KDV. Kültürlerarası psikoloji, değişkenlik ve değişmezlik de dahil olmak üzere, farklı kültürel koşullar altında insan davranışlarının ve zihinsel süreçlerin bilimsel bir çalışmasıdır. İkinci Kısım'da, disiplinin temellerinden derinlere doğru inilmiş ve kültürlerarası psikoloji araştırmaları, kültürel antropoloji ve biyolojideki kökleri ile ilişkilendirilmiştir. John W Berry Ype H Poortinga Seger M Breugelmans Athanasios Chasiotis David L Sam. Bu eser, kültürlerarası psikoloji alanına önemli katkılar sunmuş araştırmacıların... Ana sayfa. Ürün. Kültürlerarası Psikoloji Araştırma ve Uygulamalar. Kültürlerarası psikoloji. Araştırma ve uygulamalar. David l. Sam, john w. Berry, ype h. Poortinga, seger m. Breugelmans, athanasios chasiotis / nobel yayın dağıtım. Basım yılı: 2015. 49.50 TL. İkinci Kısım'da, disiplinin temellerinden derinlere doğru inilmiş ve kültürlerarası psikoloji araştırmaları, kültürel antropoloji ve biyolojideki kökleri ile ilişkilendirilmiştir....