Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Siyasetin Dengesi : Celaleddin Karatay e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Siyasetin Dengesi : Celaleddin Karatay PDF EPUB


Zehra Odabaşı

Siyasetin Dengesi : Celaleddin Karatay - Zehra Odabaşı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Zehra Odabaşı
DOSYA BOYUTU 10,80
TARİH 2018-10-08
ISBN 6052790076
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Selçuklular döneminde, özellikle Hristiyan ailelerden alınarak yetiştirilen yöneticilerin, devlete hizmetleri yanında kültür ve medeniyet tarihine de önemli katkıları olmuştur.On üçüncü yüzyılda, I. Alâeddin Keybubad’ın himayesinde kölelikten emirliğe ve atabeyliğe uzanan öyle birisi çıkar ki; emirler ve küçük yaştaki şehzadelerin çalkantıları arasında sarsılan Türkiye Selçuklu Devletinin ömrüne ömür katar.Türkiye Selçuklu Devletinde şehzadelerin arasını bulan, emirleri makul gerekçelerle hizaya getiren stratejik ve analitik politikalarıyla siyasi dengeyi kuran Celâleddin Karatay, bu özellikleriyle günümüz okurlarına hatırlatılmayı hak ediyor. Devlet adamlığı kadar kültürel, sosyal, ilmi hayata etkileriyle de öne çıkan Karatay’ın izlerini Anadolu’da bıraktığı eserlerden sürebiliyoruz.Hâlen Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapan Dr. Zehra Odabaşı’nın kaleminden çıkan bu biyografi yazarın “Selçuklu Devleti’nde Mühtedî Vakıfları: Celâleddin Karatay Vakıfları Örneği” adlı doktora tezinden kitaplaştı. İki ana bölüme sahip kitabın ilk bölümünde yazar Karatay’ın doğumdan ölüme hayatını; ailesi, kökeni, devlet kademesindeki görevlerini ve Türkiye Selçuklu Devleti’nde ilk defa uyguladığı “ortak saltanat” uygulamasını, Anadolu’nun tasavvuf hayatındaki yerini; âlim ve mutasavvıflarla ilişkilerini ve yakın çevresini anlatıyor.Karatay’ın sosyal, kültürel ve dini hayata etkilerini arkasında bıraktığı eserler üzerinden ele alan ikinci bölümdeyse Karatay Kervansarayı, zaviyesi ve vakıfları bütün içerikleriyle inceleniyor.

... eserlerden sürebiliyoruz. Celaleddin Karatay - Siyasetin Dengesi ... Siyasetin Dengesi : Celaleddin Karatay - Zehra Odabaşı ... . Yeni. Ücretsiz Kargo. çıkan bu biyografi yazarın "Selçuklu Devleti'nde Mühtedî Vakıfları: Celaleddin Karatay Vakıfları Örneği" adlı doktora tezinden kitaplaştı. 14.40 TL. Türkiye Selçuklu Devletinde şehzadelerin arasını bulan, emirleri makul gerekçelerle hizaya getiren stratejik ve analitik politikalarıyla siyasi dengeyi kuran Celaleddin Karatay... Celaleddin Karatay - Siyasetin Dengesi. Yeni. Ücretsiz Kargo. ... Siyasetin Dengesi : Celaleddin Karatay / Zehra... - GittiGidiyor ... ... Celaleddin Karatay - Siyasetin Dengesi. Yeni. Ücretsiz Kargo. çıkan bu biyografi yazarın "Selçuklu Devleti'nde Mühtedî Vakıfları: Celaleddin Karatay Vakıfları Örneği" adlı doktora tezinden kitaplaştı. 15.30 TL. Celaleddin Karatay - Siyasetin Dengesi-Erdem Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. İlgili ürün bulunamadı veya satışa kapalı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin....