Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hadislerle İslam Serlevha Hadisler (Cep Boy 2 Cilt) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hadislerle İslam Serlevha Hadisler (Cep Boy 2 Cilt) PDF EPUB


Kollektif

Hadislerle İslam Serlevha Hadisler (Cep Boy 2 Cilt) - Kollektif pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kollektif
DOSYA BOYUTU 4,26
TARİH 2014-01-01
ISBN 9751962225
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kitap Tanıtım Yazısı :Hz. Peygamber'in sözlerini ve onun sünnetini çağlar ötesine taşıyan hadis ilmi, Müslümanlar için bütün zamanlarda ilgi odağı olmuş, onların varlık, bilgi ve değer tasavvurlarına kaynaklık etmiştir. Aynı zamanda, asr-ı saadeti bugüne taşıma gayretinin ana vasıtası olarak görülen hadisler konusunda muazzam külliyatlar vücuda getirilmiş, geniş bir literatür oluşturulmuştur.Söz konusu literatürün ve sahip olunan klasik hadis kaynaklarının içinde bulunduğumuz zamana taşınması ve ümmetin istifadesine sunulması noktasında çeşitli çalışmalar yapılmaya devam edilmektedir. Türkiye'de de Cumhuriyet'in ilk yıllarından itibaren Allah Resûlü'nün çağlar üstü örnekliğini ve mesajlarını günümüze nakletmek amacıyla çeşitli eserler kaleme alınmıştır. Bu eserler zincirinin son halkası olan ve Başkanlığımız tarafından yayınlanan Hadislerle İslam adlı eser, Hz. Peygamber'in sünnetini ve hadislerini doğru anlama ihtiyacına binaen telif edilmiş, bunun yanında bu kıymetli mirası modern zamanın problemlerini ve ihtiyaçlarını dikkate alarak sade ve anlaşılır bir dille günümüz okuyucularına sunmuştur. Hadislerle İslam, kapsam, katılım, altyapı, içerik ve üslup açısından kendisinden önce yayınlanan eserlere nispetle farklı bir özellik arz etmekte ve ilmî değerinin yanında seçkin bir hadis kaynağı olarak önemli bir boşluğu doldurmaktadır.Yedi cilt halinde telif edilen, geniş bir mukaddime, giriş ve sekiz ana bölümden oluşan Hadislerle İslam'da yer alan konular, yaşadığımız çağın gerçeklerini, edebî zevkini, hassasiyetini, niteliğini dikkate alarak tespit edilmiştir. Konuların işlenişinde öncelikle hadislerin âyetlerle ve yine hadislerle izahı yöntemi takip edilmiştir. Konularına göre tasnif edilen hadislerin klasik hadis kitaplarında olduğu üzere alt alta sıralanması yerine konular belirli bir kurgu ve yazı bütünlüğü içerisinde yorumlanarak sunulmuştur. Eserde yer alan bütün konuların baş kısmında, başlıktan sonra, ortalama dört-beş hadise yer verilmiştir. "Serlevha hadis" diye adlandırdığımız bu rivayetlerin sahabi ravisi, Arapça metni, Türkçe tercümesi ve kaynağı da belirtilmiştir. Serlevha hadisler, muteber kaynaklardan, sahih rivayetlerden ve konunun ana fikrini yansıtan hadislerden seçilmiştir. Serlevha hadislerin kısa ve ezberlenmesinin kolay olmasına, ayrıca konuların bu hadisler çerçevesinde işlenmesine olabildiğince dikkat edilmiştir.Elinizdeki eser, Hadislerle İslam adlı eserde kullanılan, her bir konu başlığı altında zikredilen hadislerin derlenmesiyle oluşturulmuştur. Konularına göre tasnif edilen ve 1601 rivayete yer verilen eser ile Hadislerle İslam'ın özünü teşkil eden, muteber kaynaklardan derlenen bir "hadis seçkisi" meydana getirilmiştir. Allah Resûlü'nün rahmet ve hikmet dolu dünyasını keşfetmeye çağıran eserimizde yer alan her bir hadis ile ruh ve mana dünyamızda, düşünce ufkumuzda yeni pencereler açılmasını temenni ediyor ve eserimizi İslam ümmetinin ve tüm insanlığın istifadesine sunuyoruz. 

...Cilt Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları ... Hadis - Hadislerle İslam (Muhtasar Cep Boy 2 Cilt) ... . 243.75TRY. Hadislerle İslam Serlevha Hadisler 1 - 2 (2 Cilt Takım) Pdf İndir. Kitap Özeti. ...https://yayinsatis.diyanet.gov.tr/hadislerle-islam-muhtasar-cep-boy-2-cilt. www.kitapsepeti.com/urun/detay/kitap/hadislerle-islam-serlevha-hadisler-1--2-2-cilt-takim/475955. Roman ve cep Kitaplari. Sanat Edebiyat. Tarih ve Kültür Eserleri. 9,77 € *. Kuran yolu türkce mealı ve tefsır tk 5 cıl ... Hadislerle İslam Serlevha Hadisler 1 - 2 (2 Cilt Takım) | bkmkitap.com ... . Kuran yolu türkce mealı ve tefsır tk 5 cılt. Vergelijkbare artikelen. ILAHI HADISLER. 1,54 € *. Kur'an-ı Kerim Meali (Cep Boy) (Ciltli). Kolektif. Ankara Okulu Yayınları. Serlevha hadi̇sler, muteber kaynaklardan, sahi̇h ri̇vayetlerden ve konunun ana fi̇kri̇ni̇ yansitan hadi̇slerden seçi̇lmi̇şti̇r. Hadislerle islam (muhtasar cep boy 2 cilt). Serlevha hadisler, muteber kaynaklardan, sahih rivayetlerden ve konunun ana fikrini yansıtan hadislerden seçilmiştir. Ne kadar ŞİMDİ istiyorum ve gelecek yıl daha hızlı olmasını istiyorum! "Hadislerle İslam Serlevha Hadisler 1 - 2 (2 Cilt Takım) PDF ile böyle değildi - hiç de öyle değildi. Hadislerle İslam Serlevha Hadisler Cep Boy 2 Cilt, Kollektif, Diyanet İşleri Başkanlığı, kitap. Arapça. Cep Boy. Evet. Kâğıt Cinsi. Serlevha hadi̇sleri̇n kisa ve ezberlenmesi̇ni̇n kolay olmasina, ayrica konularin bu hadi̇sler çerçevesi̇nde i̇şlenmesi̇ne olabi̇ldi̇ği̇nce di̇kkat edi̇lmi̇şti̇r. Diyanet İşleri Başkanlığı Hadislerle İslam Serlevha Hadisler (Cep Boy 2 Cilt) 376247. Tarihi Vesikalarda 1933 Doğu Türkistan İslam Cumhuriyeti ve Anayasası - Alimcan Buğda. Serlevha hadislerin kisa ve ezberlenmesinin kolay olmasina, ayrica konularin bu hadisler çerçevesinde işlenmesine olabildiğince dikkat edilmiştir. Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın İslam'daki Yeri. Siyonistlerin Sinsi Mescid-i Aksâ Oyunu. Sahih Hadislerin Anlaşılma Problemi. Çeşitli Hadis Kitapları. Hadis Usulü - Talat Koçyiğit (Kitap). Serlevha hadislerin kisa ve ezberlenmesinin kolay olmasina, ayrica konularin bu hadisler çerçevesinde işlenmesine olabildiğince dikkat edilmiştir. ...Araştırma-İnceleme Avrupa Birliği Azınlıklar, Etnik Sorunlar Derin Siyaset, Komplo Teorileri Diğer Dünya Siyaseti ve Politikası Genel Politika, Siyaset Bilim, Siyaset Tarihi Güncel Siyaset İsl...