Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (Cilt 2) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (Cilt 2) PDF EPUB


Prof. Dr. Hikmet Tanyu

Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (Cilt 2) - Prof. Dr. Hikmet Tanyu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Hikmet Tanyu
DOSYA BOYUTU 10,55
TARİH 2018-10-08
ISBN 6056848834
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimlieserde; Yahudiliğin binlerce yıllık tarihi ve süreci, Türkler ile Yahudilerin münasebetleri, İsrail Devletinin nasıl kurulduğu vekuruluş süreci, Türkiye-İsrail ilişkileri, İsrail-Arap devletleri ilişkileri, Siyonizmin hedefleri ve Siyonizmin yan kuruluşları, Masonluğun ne olduğu ve kapsam alanı, Lions ve Rotary kulüpleri, Bilderberg toplantıları ve hedefleri, Yahudi Dönmeleri ve etki alanlarıgibi konular ele alınmıştır. Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimli bu eserde; Yahudilik ile İsrail devletinin kuruluş sürecine, gelişmesi ve arkasındaki güçler konusundaki haberlerin zaman ve mekân içerisinde belirişine, olaylara ve izlenen yola, siyasî taktiğe ve ulaşılmak istenen hedeflere dair açıklık, aydınlık getirecek basamaklara ve değerlendirmelere yer verilmiştir. Böyle bir incelemede yüzlerce çok yönlü kaynağa dayanılmasına rağmen konu binlerce yıl geçmişe dayanan Yahudiler ve Türkler söz konusu olunca elbette daha fazla kaynağa ihtiyaç vardır. Ancak,o zaman da, çok daha hacimli bir kitabın ortaya çıkacağını, bunun yayınlanmasının ve okunmasının zahmetini de hesaba katmak gerekecektir. Buna rağmen “efradını cami ağyarını mani” bir yol güdülmüş, lehte ve aleyhte yazılmış önemli bazı eserlere, ansiklopedilere, tarihin ilk malzemeleri olup bir müddet sonra olayın seyri ve gelişmesinin dikkatlerden kaçıp kaybolmaması için önemli kaynak olan günlük gazetelere ve işlenen konuyla doğrudan ilgili çalışmalara başvurmaktan kaçınılmayarak kronolojik bir eser ortaya konulmuştur. Kronoloji hazırlamanın zorluğu ve bu ba­kımdan Türkiye'de pek az kronoloji çalışmalarına cesaret edildiği hatırlanacak olursa bu eserin kıymeti takdir edilebilecektir. Bu kronolojide de tarih bakımından çeşitli ve farklı za­manlardan birisini seçmek kolay olmamıştır. Tarihlerde ayrı anlatışların her birini araştırmak ve doğrusunu bulabilmek çetin, zahmetli ve bazen de imkânsız görünmektedir. Elinizdeki bu eserde, zor olan bu yöntem benimsenerek, önemli ve hassas bir konu Türk ve dünya kamuoyunun hizmetine sunulmuştur.Eser incelendiğinde; günümüzde Türkiye'nin ve Türk Milletinin hatta dünyanın gündemini meşgul eden konuların/olayların 40-50 yıl önceden Prof.Dr. Hikmet Tanyu tarafından görüldüğü, arka plânına işaret edildiği, çözümü için isabetli öneriler sunulduğu ve yorumlar yapıldığı görülecektir.

...yatından dolayı ben 4 ciltli olanı tercih ettim, fakat kağıt/baskı/cilt kalitesi diğeri kadar iyi değil ... Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (Cilt 2), Hikmet... - Kidega ... . Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Tarih boyunca yahudiler ve türkler Abone olduğunuz için teşekkürler! Lütfen e-posta kutunuzu kontrol ediniz. Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (Cilt 2) Hikmet Tanyu Berikan Yayınları. Yahudiler konusundaki temel es ... TARİH BOYUNCA YAHUDİLER VE TÜRKLER 2 CİLT... - GittiGidiyor ... . Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (Cilt 2) Hikmet Tanyu Berikan Yayınları. Yahudiler konusundaki temel eserlerden biri olan ve konusunda yapılan ilk büyük araştırma niteliği taşıyan Tarih Boyunca Yahudiler Türkler, bu alandaki büyük bir boşluğu dolduracaktır. 50 TL. İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimli eserde; Yahudiliğin binlerce yıllık tarihi ve süreci, Türkler ile Yahudilerin münasebetleri, İsrail Devletinin nasıl kurulduğu... Bu incelememiz üç bölüme ayrılmıştır. Birinci Bölüm'de (Giriş'te): Kenan İli'nin, Filistin'in tarihçesi, İsrail, Yahudi ve İbrani kelimelerinin belirişi ve anlamı üzerinde durulmuş; gereken tashihler yapılmıştır. 38 TL. İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler isimli eserde; Yahudiliğin binlerce yıllık tarihi ve süreci, Türkler ile Yahudilerin münasebetleri, İsrail Devletinin nasıl kurulduğu... 37.50 TL. İki ciltten oluşan elinizdeki Tarih Boyunca Yahudiler ve T...