Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kafesteki Kuşun Şarkısı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kafesteki Kuşun Şarkısı PDF EPUB


Maya Angelou

Kafesteki Kuşun Şarkısı - Maya Angelou pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Maya Angelou
DOSYA BOYUTU 7,86
TARİH 2015-10-03
ISBN 6053140313
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Maya Angelou (1928-2014) Siyah özgürlük hareketinin son güçlü temsilcilerinden olan kadın şair ve aktivist Maya Angelou, çağdaş Amerikan edebiyatı ve siyaset sahnesinin en tanınmış isimlerindendir. Afrikalı köklerine sahip çıkan somut dil arayışları ve izlek bütünlüğü içinde samimi, canlı bir üslubun takipçisi olmuştur. Blues şiirinin doğaçlamacı yalınlığından beslenen Angelou şiiri, keskin toplumsal çelişki ve çatışkıların baskısı altındaki şehirli insanın görünür ve derindeki bireysel acılarına ses veren açık, duru, modern bir söyleyişi temsil eder. Siyah halkın köleliğe ve ırkçılığa cevap olarak tarih sahnesine çıkan özgürlük arayışı, onun tutkulu kadın bireyselliğinde yeni şiirsel ifade olanaklarıyla buluşmuş, sorgulayıcı bir tavır eşliğinde yer yer dinsel söylemle bütünleşen şiiri geniş kitlelere mal olmuştur. Kafesteki Kuşun Şarkısı Maya Angelou’un şiir serüvenini olabildiğince geniş hatta okura sunmayı, biçimsel ve ritmik tercihlerini görünür kılmayı amaçlayan özel bir seçki. “En büyük umudum ağladığım kadar gülebilmek, bir insana sevgimi verebilmek ve bana dönen aşkı kabul edecek cesareti kendimde bulmaktır,” diyen şairin şiirleri, Türkçe’de ilk kez bir kitap bütünlüğü içinde yayınlanıyor.

...eçki. Angelou'nun şiirleri, Türkçe'de ilk kez bir kitap bütünlüğü içinde ... Şiir, Sadece: Kafesteki Kuşun Şarkısı ... ... Kafesteki Kuşun Şarkısı Maya Angelou'un şiir serüvenini olabildiğince geniş hatta okura sunmayı, biçimsel ve ritmik tercihlerini görünür kılmayı amaçlayan özel bir seçki. Maya Angelou. Maya Angelou (1928-2014) Siyah özgürlük hareketinin son güçlü temsilcilerinden olan kadın şair ve aktivist Maya Angelou... Maya Angelou. Maya Angelou (1928-2014) Siyah özgürlük hareketinin son güç ... Kafesteki Kuşun Şarkısı - Maya Angelou - Ayrıntı... | Kitapkolik.com ... ... Maya Angelou. Maya Angelou (1928-2014) Siyah özgürlük hareketinin son güçlü temsilcilerinden olan kadın şair ve aktivist Maya Angelou... Kafesteki Kuşun Şarkısı - Maya Angelou. Ayrıntı Yayınları. Ürün Kodu : 9786053140313. Yorumlar (0). Resimler. Kafesteki Kuşun Şarkısı - Maya Angelou. Kafesteki Kuşun Şarkısı kitabı hakkında bilgi edinmek ve direkt olarak esere ulaşmak için ilgili sayfaya girdiniz. Aşağıda yer alan linkten Kafe...