Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ah Kamila e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ah Kamila PDF EPUB


Mehmet Sürücü

Ah Kamila - Mehmet Sürücü pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Sürücü
DOSYA BOYUTU 7,54
TARİH 2018-10-17
ISBN 6052601471
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Betimleme ve atmosfer ustası Mehmet Sürücü’nün muhteşem öykü kitabı Ah Kamilâ, okurlarla buluşuyor.Sürücü, yazı masasından değil sahici bir dünyadan sesleniyor okura. Yalnız o dünya, yazarın kaleminin ucunda, suya değen söğüt dalları gibi incecik eğiliyor, rüzgârda sallanan örümcek ağı gibi dalgalanıyor, uykulu bir köpek gibi esniyor, rüzgârla denize sürüklenen soğan kabuklarının rengine bürünüp sürrealist bir dünyada yol alıyor. Sıradan imgeler büyülü bir dünyada, bir ressamın fırçasından çıkmışçasına bambaşka ve olağanüstü bir niteliğe bürünüyor. O zaman onun gibi görmek istiyor okur ya da onun gözüyle bakmayı deniyor bu kez imgelere. Soğan kabuğu rengine bürünmüş paskalya yumurtaları gibi, en sıradan şeyleri mor renge batıran bir yazar Sürücü; adeta mor ustası. Onun dilinde peygamberdevesi, bu nedenle Kamilâ oluyor belki de.Mehmet Sürücü acelesiz. Meselesi ömür değil çünkü, bugün ya da kalabalıklar da değil. Islıktan uğultuya, uğultudan inlemeye, inlemeden çığlığa dönen sesleri dinliyor, deniz suyuyla çalkalıyor bulduğu her şeyi, tuzdan nemden geriye kalanlarla türlü renkte, şekilde, büyüklükte, aslını bir tek kendisinin bildiği yapılar kuruyor önümüze. “Kumun üzerindeki, tuzdan ve nemden, tahtaları çürümüş, çıplak borda kıvrımlarıyla, sadece kaburgaları kalmış, tuhaf bir balık iskeletini andıran sandalın kenarına sırtı pas renkli bir ispinoz kondu. Önünden yuvarlanarak geçen soğan kabuğundan ürktü. Rumlardan kalma, eski evlere doğru havalandı. Taş duvarı sıyırarak geçerken, rüzgârından duvarın oyuğundaki örümcek ağı dalgalandı. Kıyıdaki dalgaları, uzaklara bakan aylak martıyı, pantolonlarının paçaları kasıklarına kadar ıslak birkaç çocuğu, sıcak kumlara uzanmış uykulu bir köpeği, balkondaki yaprakları solmuş fesleğeni, rüzgârda uçuşan tül perdeleri, doğum sancılarıyla terden sırılsıklam sarı saçları, acıdan eğrilmiş yüzüne yapışan kadının çığlığını, yere düşüp kırılan bardağın sesini ardında bırakıp uçtu gitti.”

...maz - 2 years ago. Ah Kamile Kamile roman havası ... Ah Kamile Kamile Niye Kaldın Hamile Roman Oyun Havası - YouTube ... . Onuncu çocuk senin neyine kamile, adam haklı. Kamile Akçay - 4 months ago. ah kamile indir, ah kamile şarkıları, mobil indir, ah kamile mp3leri indir. feat Awa Imani Akcent feat Lidia Buble & DDY Nunes - Kamelia (Official Music Video) 03:30 KAMIL //. ah kamile kamile, niye kaldın hamile dokuz çocuk yetmezmiş gibi onuncuya kaldın hamile... sözleri ile yaran şıkır şıkır, fıkır f ... Ah Kamile Kamile Niye Kaldın Hamile Roman Oyun Havası ... . sözleri ile yaran şıkır şıkır, fıkır fıkır bir roman havası. şöyleki 03:52. Ah Kamile ,Kamile Niye Kaldın Hamile. roman havası - ah kamile kamile - by aşkın atalay. DMCA Terms and Agreement Copyright Privacy Policy. Ah-Kamile-Kamile-Niye-Kaldin-Hamile-Roman-Oyun-Havasi. 9 ay önce. 2540 izlenme. kamile kayalıoğlunun hastane videosu. 6 ay önce. 320 izlenme. 01:46. Ah Kamile ,Kamile Niye Kaldın Hamile. 03:52 Music 21/01/2017 22:27:45 views 228. Ah Kamile niye kaldın hamile. Gülden Karaböcek - Niye Böyle Geç Kaldın. Ahh Kamile Niye Kaldın Hamile (Dasitane). roman havası - ah kamile kamile - by aşkın atalay. Askimsesi Askimsesi. 4:19. Ah Kamile Kamile Niye Kaldın Hamile Roman Oyun Havası. Ah Kamile niye kaldın hamile. Trakya Tube. 5:02. ...Videosu Ah-Kamile-Kamile-Niye-Kaldin-Hamile-Roman-Oyun-Havasi-...