Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Evanjelikler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Evanjelikler PDF EPUB


Dr. Ali İsra Güngör

Evanjelikler - Dr. Ali İsra Güngör pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Ali İsra Güngör
DOSYA BOYUTU 12,70
TARİH 2011-01-01
ISBN 9752674189
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Herman Melville’in 1850’lerde sarf ettiği şu sözler, Evanjelikalizmin Amerikalılar üzerinde yaptığı etkiyi ortaya koymaktadır:”Biz Amerikalılar özel, seçilmiş halkız, günümüzün İsrail’iyiz.Bu dünyanın özgürlüklerinin bulunduğu gemiyi yürütüyoruz. Büyük şeylerin bizim ırkımızdan olacağını Tanrı önceden belirledi, insanlık da bunu umuyor ve büyük şeyleri ruhumuzda hissediyoruz. Geri kalan milletler kısa süre içinde bizim bakımımız altında olacak.

...elikler ise bu plana destek olacaklar ve kendileri için kurtuluş ahrette gerçekleşecektir ... Evanjelizm Nedir? Evanjelik Kime Denir? - Gençlik... | On5yirmi5.Com ... . İsa önderliğindeki Yahudiler ve Evanjelikler savaşı kazanarak dünya egemenliğine ulaşacaklardır. Evanjelik sözcüğü ise daha çok Protestan Kilisesi'nin muhafazakar kesimini nitelemek için kullanılır. Evanjelikler, ABD'yi kuran ve tutuculuğuyla bilinen Protestan mezhebi Puritenler'in devamıdır. Evanjelik sözcüğü ise daha çok Protestan Kilisesi'nin muhafazakar kesimini nitelemek i ... Evanjelizm Nedir - Evanjelist Kimdir - Amaçları - Fikirleri ... . Evanjelik sözcüğü ise daha çok Protestan Kilisesi'nin muhafazakar kesimini nitelemek için kullanılır. Evanjelikler, ABD'yi kuran ve tutuculuğuyla bilinen Protestan mezhe...