Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Felatun Bey ile Rakım Efendi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Felatun Bey ile Rakım Efendi PDF EPUB


Ahmet Mithat Efendi

Felatun Bey ile Rakım Efendi - Ahmet Mithat Efendi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Mithat Efendi
DOSYA BOYUTU 3,19
TARİH 2015-03-06
ISBN 6056075407
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Burada Felatun Bey’i küçük düşürmek merakında değiliz. Amacımız onun hal ve hareketlerini okuyucuya layıkıyla anlatmaktır. Hatta şunu da ilave edelim ki :Onun bu kadar zengin olması, hakkında insanların güzel düşünceler beslemesi, toplumda itibar görmesi, kibirli olmasını gerektirirken, Felatun Bey’in hali bunun aksine idi. Alafrangalık hali, anlarsınız ya! İnsan herkese karşı alçak gönüllü olmaya, herkesin yüzüne gülmeye mecburdur. Bazı zamanlar Felatun Bey’in uşağı, Bey’ini bir adamla gayet tatlı, nazikçe ve saygılı bir şekilde konuştuğunu görünce : «Bu efendi bizim Bey’in çok kıymetli dostu olmalı. » Diye düşünürdü.

...fendinin açıkça rakım'ın tarafını tuttuğu kitaptır ... Felatun Bey'le Rakım Efendi Romanı (Özeti, Olay Örgüsü, Kişiler...) ... . ismi felatun bey ve rakım efendi olsa da, kitapta kapladıkları alan %20 felatun bey %30 diğer karakterler (ziklaslar, canan, josefino falan)... İkinci ders için Ziklas ailesinin evine gittiğinde Felatun Bey ile karşılaşır. Felatun Bey köşkten ayrıldıktan sonra Rakım Efendi de derslere başlar ve Felatun Bey hakkında tek kelime etmez. Felâtun bey ile râkım efendi: Eser Sahibi: Ahmet Mitha ... Felâtun Bey ile Râkım Efendi - Tyt Türçe - Ayt Edebiyat... ... . Felâtun bey ile râkım efendi: Eser Sahibi: Ahmet Mithat Efendi. Felatun Bey, Rakım Efendi, Mustafa Meraki, Fedai (Dadı) Kalfa, Canan, Josefino, Polini, Doktor Mr. Ziklas, Can, Margirit. Babası ölünce Felatun Bey'e 16.000 liralık miras kalır. Bu sıralarda Felatun Bey İtalyan bir aktris olan Polini'ye aşık olur. Rakım Efendi ise kişilik olarak Felatun Bey'le taban tabana zıt biridir. 19.yy İstanbul'unda geçen eserin kahramanlarından Felatun Bey görüntü itibariyle modern, iç Eserin diğer kahramanı olan Rakım Efendi i...