Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Atatürk ve Almanya e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Atatürk ve Almanya PDF EPUB


Celalettin Yavuz

Atatürk ve Almanya - Celalettin Yavuz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Celalettin Yavuz
DOSYA BOYUTU 6,94
TARİH 2010-01-01
ISBN 9752673304
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Atatürk için,’’Almanları ve Almanya’yı sevmediği’’ yönünde, yüzeysel ifadelere sıkça rastlanılmaktadır. Atatürkgibi ’’gerçekçi’’bir devlet adamı,sadece Almanlara karşı değil, hiçbir milleti hedef alan ifadeler sarf etmemeye özellikle itina etmiştir. Atatürk,Türkiye gibi Almanya’nın da Birinci Dünya Harbi sonunda İtilafDevletlerinin’’kabul edilemez’’ şartlarına uydurulmaya çalışmasına eleştirmiş, Alman çoğunluğunun yaşadığı bölgelerin,diğer komşu ülkelere verilmiş olmasını, Türkiye’nin’’Misak-ıMilli’’ hudutlarına olan hassasiyetgibi değerlendirmekten kaçınmamıştır.Atatürk tüm bunları söylerken ve düşünürken, Hitler ve Nazi politikasını benimsememiş, ancak Versailles Antlaşması ile adeta ’’boğazı sıkılan’’ almanmilletinin,sonundaikinci büyük savaşa yürümekte olduğunu göstermiştir.Atatürk, Almanya ile ilk diplomatik temasın başlangıcından itibaren, karşılıklıve örtüşen çıkarlar üzerinde gerçekçi bir politika izlemiş, özellikle 1929 Dünya Ekonomik Krizi sonrasında, Türkiye’deki ’’Devletçi’’ kalkınma modelinde Alman sermayesinden istifade etmiş ve başarılı olmuştur.

...nya'yı sevmediği" yönünde, yüzeysel ifadelere sıkça rastlanılmaktadır ... Atatürk'ün Almanya Seyahati | Tarihi Keşfet ! ... . Atatürk gibi "gerçekçi" bir devlet adamı, sadece Almanlara karşı değil... Atatürk için''Almanları ve Almanya'yı sevmediği'' yönünde yüzeysel ifadelere sıkça rastlanılmaktadır. Atatürkgibi ''gerçekçi'' bir devlet adamısadece Almanlara karşı değil hiçbir milleti hedef alan ifadeler... Atatürk için, "Almanları ve Almanya'yı sevmediği" yönünde, yüzeysel ifadelere sıkça rastlanılmaktadır. Atatürk gibi "gerçekçi" bir devlet adamı, sadece Almanlara karşı deği ... Atatürk ve Almanya | bkmkitap.com ... . Atatürk gibi "gerçekçi" bir devlet adamı, sadece Almanlara karşı değil... Atatürk için, "Almanları ve Almanya'yı sevmediği" yönünde, yüzeysel ifadelere sıkça rastlanılmaktadır. Atatürk gibi "gerçekçi" bir devlet adamı, sadece Almanlara karşı değil... Atatürk Ve Almanya en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, Atatürk Ve Almanya ayağınıza gelsin! İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Atatürk Ve Almanya. Almanya'da Atatürk'ün izleri... Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk, yaklaşık 100 yıl önce 19 Aralık 1917'de o dönem veliaht olan Vahdettin ile orduyu temsilen Almanya'ya gelmişti. Atatürk için, "Almanları ve Almanya'yı sevmediği" yönünde, yüzeysel ifadelere sıkça rastlanılmaktadır. Atatürk gibi "gerçekçi" bir devlet adamı, sadece Almanlara karşı değil... Celalettin Yavuz. Atatürk için, "Almanları ve Almanya'yı sevmediği" yönünde, yüzeysel ifadelere sıkça rastlanılmaktadır. Atatürk gibi "gerçekçi" bir devlet adamı, sadece Almanlara karşı değil... BÖLÜM I ALMANYA GEZİSİNİN NEDENLERİ Tarihi Boyunca Türk — Alman İlişkileri Türk - Alman ili...